Таким чином МОЗ хоче забезпечити одночасний доступ до вакцинації великої кількості населення.

Про це новопризначений міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив у колонці для “Української правди“.

Він зазначив, що МОЗ планує розмістити центри вакцинації проти COVID-19 на декількох майданчиках, зокрема й у спортивних центрах:

Найближчим часом ми плануємо підготувати та відкривати центри вакцинації. Ці центри будуть базуватися на кількох можливих майданчиках, наприклад, спортивних центрах, великих лікарнях, школах тощо“, – розповів Ляшко.

Міністр також додав, що окрім нових пунктів вакцинацій, є резерв рутинних. Вони мають забезпечити доступ великої кількості населення до вакцинації водночас.

Очікуємо значної партії вакцин і будемо готові їх використати якнайбільш ефективно“, – запевняє Ляшко.

Він розповів також про особливості вакцини від Pfizer – вона має значно жорсткіші вимоги, аніж AstraZeneca: зберігати тривалий час її можна лише за ультранизьких температур -60-80℃.

У розмороженому стані вакцину необхідно встигнути використати за 120 годин. Потрібно врахувати всі такі особливості, щоби побудувати найбільш ефективні маршрути доставки вакцини та запросити людей на щеплення”, – заявив міністр.

Всього в Україні на сьогодні функціонує 2127 пунктів вакцинації, у яких проводять щеплення проти COVID-19. Вакцинують препаратами AstraZeneca, Sinovac та Pfizer.

Нагадаємо, кількість вакцинованих в Україні перевищила мільйон людей. Київ є лідером за кількістю вакцинованих мешканців – понад 105 тисяч.

Фото: Фейсбук