В першу чергу систему збираються впровадити у Києві та ще кількох містах.

Приватні лабораторії допомагатимуть тестувати на коронавірус тих пацієнтів, аналізи яких не встигають обробити державні заклади. Про це сьогодні на брифінгу повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, для пацієнтів державних лабораторій це буде безкоштовно, адже з бюджету вже начебто виділили необхідне фінансування. При цьому потрібно, щоб державна установа уклала відповідний договір про співпрацю з приватною лабораторією.

16.10.2020 | Онлайн-брифінг щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції

Онлайн-брифінг з перекладом жестовою мовою міністра охорони здоров’я України Максима Степанова

Опубліковано Міністерство охорони здоров'я України Четвер, 15 жовтня 2020 р.

«В державної лабораторії є певна потужність – кількість зразків, які лабораторія може обробити за один день. 

Якщо буде фіксуватися надходження більшої кількості зразків, ніж спроможна обробити держлабораторія за добу – вона буде контрактувати приватну лабораторію і передавати надлишки тих зразків, які не може обробити самостійно. В контракті буде прописано кількість зразків, які приватна лабораторія може обробити» — повідомив Ляшко.

За словами чиновника, алгоритм дій пацієнта з симптомами коронавірусу в такій ситуації нічим не відрізнятиметься від традиційного. Після здачі тесту в державній лабораторії остання сама вирішить, чи потрібна їй допомога приватної установи. Ляшко каже, що така система розширить кількість досліджень та допоможе зменшити черги.

Раніше ми писали про те, що до кінця року в Україні від коронавірусу може померти до 20 тисяч людей.

Фото: фейсбук