Закон про перейменування було ухвалено ще у 2018 році.

Прихильники Української православної церкви Московського патріархату пройшли ходою центром Києва і влаштували мітинг під Офісом президента Зеленського. Вони заявляють про «гоніння» в Україні.

Як повідомляють деякі Телеграм-канали, участь в акції нібито взяли близько 1000 людей.

Віряни вимагають скасування законів №2662-VIII та 2673-VIII, які передбачають обов’язкову зміну назви церкви УПЦ МП на РПЦ та можливість переходу храмів до ПЦУ (Православної церкви України).

Деякий час мітингарі блокували рух Банковою, але з часом розійшлися. Представник ОПУ забрав у мітингарів їхнє звернення.

Нагадаємо, що 20 грудня 2018 року ВР був ухвалений закон № 2662-VIII про зміну назви релігійних організацій, керівний центр яких розташований в країні-агресорі. В УПЦ МП заявили, що законопроєкт порушує право на свободу віросповідання і почали судові тяжби за відміну перейменування.

Зауважимо, що ані законом №2662-VIII, ані будь-яким іншим не передбачено ліквідації релігійних організацій, що не змінили найменування, та не вимагається вчинення будь-яких інших дій, у тому числі, внесення записів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, анулювання або скасування записів чи державної реєстрації релігійних організацій тощо.

Тим часом, на Оболонській Набережній кияни помітили магазин та кафе на території храму Московського патріархату.

Фото: скріншот Телеграм