Будівництво лінії трамваю планують від вул. Старовокзальної до станції метро «Палац спорту» .

Про це повідомляє Facebook-спільнота “Київ – Велосипедне Місто”.

Як зазначається, Київпастранс та Департамент транспортної інфраструктури КМДА оголосили тендер на розробку проекту будівництва трамвайної лінії від вул. Старовокзальної до станції «Палац спорту».

Згідно з технічним завданням, описаним у тендері, передбачається:

  • створити безбар’єрне середовище для всіх груп населення незалежно від способу їх перевезення;
  • впровадити заходи зі сприяння руху велосипедистів та заходи з адаптації до кліматичних змін;
  • надати варіанти реорганізації дорожнього руху на Вокзальній площі, які оптимізуватимуть громадський транспорт, рух індивідуальних автівок, пішоходів, паркування, велоінфраструктуру;
  • надати варіанти дизайну вулиць, які зміняться внаслідок будівництва нової трамвайної лінії;
  • врахувати проєктні рішення веломаршруту “Солом’янка – Центр” та створити проєктні рішення з облаштування велоінфраструктури.

За словами заступника голови КМДА Олександра Густєлєва, запуск нової трамвайної лінії оптимізує транспортні маршрути Києва. Зокрема, буде розвантажена Святошинсько-Броварська гілка метрополітену, особливо станції метро «Вокзальна», «Політехнічний інститут», пересадочні вузли підземки «Золоті Ворота – Театральна» та «Хрещатик – Майдан Незалежності».

«Інший важливий аспект – зручність у користуванні громадським транспортом для мешканців мікрорайонів Борщагівка і Відрадний. У докарантинний період Борщагівський швидкісний трамвай перевозив близько 165 тис. пасажирів на добу. Завдяки продовженню трамвайної лінії люди отримають комфортне, без пересадки, сполучення з центральною частиною столиці. Це буде гарна альтернатива маршрутним таксі, приватному автомобільному транспорту та сприятиме покращенню екологічної ситуації в центрі Києва», – поінформував Олександр Густєлєв.

Заступник додав, що розробка проєктних пропозицій проводитиметься за рахунок місцевого бюджету. А безпосередньо будівництво трамвайної лінії від вул. Старовокзальної до станції метро «Палац спорту» фінансуватиметься за кошти Світового банку.

До слова, кінцевий термін подання тендерних пропозицій – 20 травня.

Нагадаємо, у 2021 році з Солом’янки до центру Києва будуватимуть велодоріжку.

Фото: facebook