Проєкт "Український Колумб" відтворює небезпечний шлях космонавтів у віртуальній реальності.

Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Завдяки проєкту “Український Колумб” скоро можна буде полетіти в космос на шатлі “Колумбія”, не відриваючись від землі. Розробники за допомогою технології віртувальної реальності хочуть показати важкий та небезпечний шлях, який долають космонавти.

Для цього, створили екстер’єр та інтер’єр космічного корабля у 3D форматі. Глядачі зможуть пересуватися шатлом в умовах нульової гравітації, отримувати завдання від командира екіпажу, брати до рук різні предмети і взаємодіяти з ними. В проєкті також будуть автобіографічні сцени з життя першого українського космонавта Леоніда Каденюка, який розгорнув національний прапор на орбіті.

На реалізацію задуму автори проєкту отримали підтримку Українського культурного фонду у розмірі понад 1,3 мільйона гривень.

Як розповів гейм-дизайнер проєкту “Український Колумб” Олексій Фурман, готовий проєкт планують презентувати у Києві вже наприкінці жовтня цього року. Наразі триває активна робота над продакшном.

За словами Олексія Фурмана, розробники хочуть якнайкраще передати досвід Леоніда Каденюка, який має унікальну історію в космонавтиці.

У нашому проєкті будуть як сцени із польоту, так і сцени з його дитинства і підготовки до того, щоби стати космонавтом“, – розповів дизайнер.

Зізнався, що розробка цього проєкту схожа на створення відеоігор. Автори “Українського Колумба” будуть використовувати документальні зйомки та фотографії космічної місії, учасником якої був Каденюк.

Нагадаємо, у січні ми писали про те, що родині космонавта Каденюка погрожують через 4-кімнатну квартиру на Печерську. Заповіту видатний космонавт не залишив і тепер у родині виник конфлікт.

Фото: Фейсбук “Український Колумб”