В КЦОЯО важають, що є кілька причин такого підсумку оцінювання.

До Київського центру оцінювання якості освіти не надійшло жодної скарги від батьків та абітурієнтів на цьогорічний тест ЗНО з математики. Про це у прямому ефірі програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» розповіла директорка Київського центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва.

За словами освітянки, проблема нездачі тестів з математики є комплексною.

«Безпосередньо до нас жодних звернень не було (…) Тут декілька причин. Це і об’ємна програма з малою кількістю годин, і 2 роки підряд дистанційне навчання… хто б що не говорив, це вплинуло на рівень знань, не всі можуть заставити себе перед комп’ютером здобувати знання. Тут є декілька проблем» — зазначила вона.

Сакаєва стверджує, що для неї результати ЗНО з математики в цьому році не є неочікуваними, оскільки в минулому році вони також були посередніми.

«Цей рік був особливим. Повинна була бути обов’язкова державна підсумкова атестація у формі ЗНО з математики. І кількість зареєстрованих на цей предмет значно збільшилась. І в день ЗНО 28 травня прийшли на цей предмет і ті, хто планував використовувати результати для вступу, і ті, хто не планував. Треба ще це питання дослідити, тут багато чинників» – зазначила Сакаєва.

Також представниця Київського центру оцінювання якості освіти вважає, що можливі помилки з боку екзаменаторів не можна вважати причиною такого підсумку ЗНО. Вона зауважує, що кількість абітурієнтів, які здали ЗНО з математики на максимальну оцінку у 200 балів, також дуже низька.

Сакаєва нагадала також, що усі абітурієнти мають право подати апеляцію на результати ЗНО.

Нагадаємо, освітній омбудсмен назвав ЗНО з математики «системним гапликом» і закликав переробити програму з математики та покращити систему оцінювання.

Як ми повідомляли, у Києві майже 19 тисяч родин вже зарахували своїх дітей до садочків міста.

Фото: Фейсбук