Нові правила розміщення МАФІв у столиці не вносили до порядку денного ниніньої сесії Київради.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко на засіданні Київради.

За його словами, це питання винесуть на розгляд депутатів тільки з дотриманням існуючої процедури.

Питання чутливе, резонансне і воно буде винесене на розгляд депутатів тільки з дотриманням існуючої процедури. Щоб ми ухвалили виважене рішення в першу чергу в інтересах міста і в інтересах громади“, – сказав він.

Йдеться про мітинг, який зранку 8 липня влаштували під стінами Київської міської держадміністрації. Акція стосувалася затвердження нових правил розміщення в Києві малих архітектурних форм (МАФи). Так, організатори акції вимагали відкликати підписи під проектом рішення. На думку мітингувальників, зазначені в проекті правила націлені проти підприємців. Вони також вимагали відстрочити введення змін на три роки.

Пізніше мітинг перемістився чомусь до Офісу президента.

Що передбачає проєкт рішення КМДА щодо МАФів?

Ініціаторами проекту є депутати Київради Дмитро Білоцерківець, Максим Нефьодов, Владислав Трубіцин, Володимир Солончак і Володимир Прокопів. Проєктом пропонується встановити такі обмеження на розміщення в Києві тимчасових торгових споруд:

  • 200 метрів від виходів / входів до станції Київського метрополітену;
  • 50 метрів від зупинок громадського транспорту, шкіл і дошкільних дитячих установ, а також перехресть доріг і вулиць;
  • 20 метрів від дитячих майданчиків, а також наземних і підземних пішохідних переходів;
  • 10 метрів від будівель, будов і споруд.

Такі ж обмеження стосуються пам’ятників і визначних пам’яток та будівель, що мають історико-культурну цінність в охоронних зонах пам’яток культурної спадщини. Така ж дистанція МАФів повинна бути дотримана від доріг і вулиць за основними транспортними магістралями Києва.

Проект пропонує Департаменту містобудування та архітектури розглядати зовнішній вигляд МАФів та узгоджувати його. Передбачається також примусовий демонтаж самовільно встановлених об’єктів.

Нагадаємо, у Київраді депутатка від “Голосу” заявила, що мітинг противників знесення МАФів проплачений.

Фото: Фейсбук