Торги виграло приватне підприємство «Макропроект».

Завершився конкурс на визначення переможця торгів на виготовлення проекто-кошторисної документації на першочергові протиаварійні роботи в Гостиному дворі на Подолі. Про це у соцмережах повідомляє київський активіст Ігор Луценко.

З його слів, роботи коштуватимуть 2 979 043 гривень.

«За даними Прозоро, в конкурсі перемогло приватне підприємство «Макропроект». Відомо про цю компанію наразі те, що вони раніше переробляли документацію для реконструкції об’єктів на кшталт Пейзажки, ландшафтного парку в Солом’янському районі Києва, Замкової гори» — пише Луценко.

Він нагадує, що конкурс ініціювала держава через заповідник «Софія Київська»,. Підставою зазначено рішення від 18 жовтня 2021 року Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА. Згідно з ним, було застосовано переговорну процедуру.

«Коротше, процес іде. Було б гарно встигнути захистити ГД від зими, що йде» — пише Луценко.

Нагадаємо, раніше стиало відомо, що на фінансування «Великої реставрації» немає грошей і що Ткаченко просить 5 мільйонів на Гостиний двір.

Як ми писали, 16 червня на паркан, яким оточений Гостиний двір на Контрактовій площі, повісили плакат «Велике будівництво». Об’єкт відійшов на баланс Міністерства культури і за словами очільника відомства Олександра Ткаченка, пам’ятку мають відновлювати саме за кошти програми «Велике будівництво». Однак у список об’єктів на реставрацію від Мінкульту його з невідомих причин не внесли.

Зауважимо, що на початку серпня ряд українських ГО звернулися до президента Володимира Зеленського із проханням виділити кошти на збереження будівлі Гостиного двору. Активісти невдоволені, що на збереження пам’ятки досі не виділено коштів і що, попри наближення осені, Мінкультом не визначено порядок проведення протиаварійних робіт.

Після цього Мінкульт додав сім об’єктів у список на реставрацію до кінця року, але про Гостиний двір знов не згадав.

Фото: Фейсбук