На даний час головна мета робіт — прибрати сміття та захистити стіни від опадів.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Телеграмі.

«Сьогодні приїхав подивитись, як йдуть роботи першого дня відновлення Гостиного двору. Це останній об’єкт, на якому фактично почались роботи у межах «Великої реставрації» цього року. Тут вже тривають протиаварійні та консерваційні роботи для збереження пам’ятки. Незважаючи на бюрократичні процедури, нам вдалося запустити процес ще в грудні. І роботи, незважаючи на скепсис, продовжуватимуться впродовж зими. Будівельний генплан додаю у зображеннях. Головна мета – прибрати, привести все в належний стан та захистити стіни», – написав Ткаченко.

Він нагадав, що серед запланованих протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт: чистка цегли та металевих елементів, залізобетонних перекриттів; облаштування покриття парапету, перил; розчищення внутрішнього подвір’я від будівельного сміття; накриття армованою плівкою від потрапляння вологи стін, перекриттів в місцях демонтованих конструкцій та інші.

«Без Подолу – Київ неможливий. А його серце – це Гостиний двір та Контрактова площа. Як тільки буде схвалена концепція майбутнього простору Гостиного двору, історичне місце вперше в Україні почнуть реставрувати з урахуванням потреб сучасних містян. Йдеться про нове життя всієї Контрактової площі. Для цього вже зібрано робочу групу при МКІП», – зазначив міністр.

Ткаченко додав, що участь у обговоренні майбутнього Гостиного двору візьмуть не лише реставратори, архітектори, урбаністи, історики, культурні менеджери, громадськість, а також представники державної та міської влади, а ще й кияни та жителі Подолу.

Нагадаємо, протиаварійні роботи коштуватимуть 3 мільйони гривень, виконуватиме їх підприємство «Макропроект».

Раніше стало відомо, що на фінансування «Великої реставрації» немає грошей і що Ткаченко просить 5 мільйонів на Гостиний двір.

Як ми писали, 16 червня на паркан, яким оточений Гостиний двір на Контрактовій площі, повісили плакат «Велике будівництво». Об’єкт відійшов на баланс Міністерства культури і за словами очільника відомства Олександра Ткаченка, пам’ятку мають відновлювати саме за кошти програми «Велике будівництво». Однак у список об’єктів на реставрацію від Мінкульту його з невідомих причин не внесли.

Зауважимо, що на початку серпня ряд українських ГО звернулися до президента Володимира Зеленського із проханням виділити кошти на збереження будівлі Гостиного двору. Активісти невдоволені, що на збереження пам’ятки не було виділено коштів і що Мінкульт тривалий час не визначав порядок проведення протиаварійних робіт.

Після цього Мінкульт додав сім об’єктів у список на реставрацію до кінця року, але про Гостиний двір знов не згадав.

Фото: Укрінформ