Введо санкції проти «Россотрудничества», філією якого є російський культурний центр у Києві.

Про це йдеться у відповідному указі президента України Володимира Зеленського про рішення Ради нацбезпеки і оборони.

«Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю: увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 квітня 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», – говориться в указі.

Так, санкції щодо «Россотрудничества» запроваджують на три роки, вони передбачають:

  • блокування активів, заборону користування радіочастотним ресурсом України, обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування;
  • припинення культурних обмінів, наукового співробітництва, освітніх та спортивних контактів, розважальних програм з іноземними державами та іноземними юридичними особами, анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів з питань укладення договорів чи угод;
  • заборону оренди майна, а також вчинення будь-яких правочинів резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контрольовані представництвом Федерального агентства у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном, і з міжнародного гуманітарного співробітництва («Россотрудничество») в Україні або діють в його інтересах;
  • припинення дії міжурядових договорів, угод, спільних проектів та програм у гуманітарній, наукових та інших сферах;
  • блокування інтернет-провайдерами доступу до вебресурсів, що використовуються Федеральним агентством у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном, і з міжнародного гуманітарного співробітництва («Россотрудничество») та його представництвом в Україні, у тому числі доменів “https://rs.gov.ru”, “https://ukr.rs.gov.ru” та інших доменів, які будуть використовуватися.

2 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що РНБО «вперше в історії України запровадила персональні санкції щодо осіб, яких можна назвати топ-десяткою української контрабанди». Під санкції потрапили також пов’язані із ними 68 компаній та 11 російських компаній, включно з «Россотрудничеством», передавала УП.

Голова «Россотрудничества» Євген Примаков 2 квітня заявив у коментарі росЗМІ, що поки не отримував від української влади офіційних повідомлень про санкції.

«Все це почало відбуватися, коли на майданчику «Россотрудничества» в Києві читали вірші Тараса Шевченка, а тепер українці роблять все можливе, щоб заборонити читати вірші Шевченка», – заявив тоді Примаков.

Філія «Россотрудничества» у Києві має назву Російський центр науки і культури. Це едина в Україні держустанова РФ з функціями культурного представництва, вона діє з 1998 року. Цей центр спільно із «Россотрудничеством» визнані Європейським парламентом у 2016 році як пропагандистські органи.

І саме цей Центр опинився у центрі скандалу 9 березня 2021-го: до дня народження Тараса Шевченка Російський центр науки і культури в Києві організував захід «Підбиття підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів в день пам’яті російсько-українського поета Тараса Шевченка».

У Міністерстві закордонних справ України назвали цей захід маніпуляцією та звернулися з цим питанням до РНБО. Там відповіли, що можуть розглянути питання припинення ціяльності російського культурного центру.

Фото: Фейсбук