СБУ знайшла проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян рф під час безпекових заходів у приміщеннях УПЦ (МП).

Понад 50 осіб пройшли опитування, зокрема з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни Росії, що перебували на території об’єктів.

Під час перевірки деякі громадяни надали паспорти та військові квитки СРСР, узагалі не мали оригіналів документів, а лише їхні копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження.

Також на території Києво-Печерської лаври перебував 32-річний громадянин України. Він може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства «Антван». Водночас він є довіреною особою власника однойменної російської компанії «ANTVAN GROUP» – громадянина Росії Орлова, який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано в межах кримінального провадження.

Також виявлено:

  • проросійську літературу, яка використовується під час навчання в семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди «русского мира»;
  • готівку на загальну суму понад 2 мільйони гривень, більш ніж 100 тисяч доларів та декілька тисяч російських рублів.

Як повідомлялося раніше, СБУ відкрила кримінальне провадження щодо прославляння «русского мира» в Києво-Печерській Лаврі.

Фото: Відкриті джерела