Російську псевдожурналістку та пропагандистку Марину Овсяннікову, яка збиралась розказати українцям, як працює російська пропаганда, викрили у брехні в соцмережах.

Невідповідності у повідомленнях Овсяннікової виявив експерт з питань інформаційних воєн та конкурентної розвідки Дмитро Золотухін.

Так, 5 червня вранці Овсяннікова опублікувала у Twitter відео, в якому повідомляє, що вона в Києві та ділиться враженнями від життя міста під час воєнного стану.

За словами Овсяннікової, яка зараз працює колумністкою у німецькому виданні Die Welt, її вразили черги за бензином, а також сигнали повітряної тривоги та комендантська година.

Метадані відеофайлу, свідчать що воно дійсно було зняте 5 червня близько 5.30. Золотухін також з’ясував, що в цей час автомобіль червоного кольору з написом PRESS на капоті дійсно пересувався вулицею Володимира Брожка у напрямку від урочища Совки до станції метро “Либідська”.

Пост Овсяннікової викликав обурення серед українців, які не бажають закривати очі на те, що вона роками працювала на російську пропаганду, готуючи грунт для військового вторгнення путіна в Україну, і лише тепер “прозріла”.

Так, у відповідь на запитання користувачки Facebook, чи вона точно в Києві, Овсяннікова  близько 9.00-9.30 ранку відповіла, що  “вже давно не в Україні”. 

Золотухін вказує, що  або відео було зняте не нею і вона взагалі не була в Україні,  або вона бреше, що вона вже не в Україні, оскільки, не можна за три години подолати 600 кілометрів до кордону.

“Або хтось навмисне організовує ці провокації, шляхом внесення змін у метадані відеофайлів перед їх публікацією на Твітері, аби використовувати Овсяннікову, щоб і надалі розгойдувати українське суспільство! Так чи інакше, щойно ми отримали чергове підтвердження того, що поведінка пані Овсяннікової переповнена брехнею і може бути частиною комплексу спецоперацій проти України”,  – припустив Золотухін.

Овсяннікова — колишня редакторка російського “Первого канала”, яка 14 березня влаштувала нібито демарш під час прямого ефіру новин російського “Першого каналу”. Вони вибігла в студію, де йшла трансляція, з антивоєнним плакатом.

Овсяннікову після цього не засудили, і навіть дозволили виїхати з росії в Європу, де та стала ледь не символом боротьби з роспропагандою. Багато українців вважають, що історія Овсяннікової це спецоперація — адже ефіри новин в росії йдуть в запису, а справжніх дисидентів з країни випускають вкрай рідко.

Нагадаємо, Овсяннікова збиралась дати у Києві прес-конференцію, однак її швидко відмінили.

Крім того, НСЖУ вимагатиме позбавити Овсяннікову премії Вацлава Гавела.

Фото: Відкриті джерела