За словами чиновниці, про терміни укладання угоди поки говорити рано.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявляє, що угода про «промисловий безвіз» між Україною та Європейським Союзом не буде укладена у 2022 році. Про це вона сказала в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Ні. Я пропоную повернутися до цього питання ближче до літа 2022 року, тоді я зможу назвати конкретні дати», — сказала Стефанішина, відповідаючи на запитання, чи укладе Україна угоду про «промисловий безвіз» на наступному саміті Україна-ЄС у 2022 році.

За її словами, влітку поточного року завершуватиметься робота місій, які оцінюють готовність України до укладення угоди, і після їх завершення уряд зможе ініціювати офіційні переговори.

«Але перш ніж завершиться ця оцінка і будуть представлені рекомендації, процес офіційних переговорів ми не зможемо ініціювати. КРІ, який би я встановлювала на 2022 рік, – це початок офіційних переговорів. Вони можуть бути дуже швидкими, якщо вдасться побудувати політичний консенсус у Єврокомісії щодо цієї угоди», — заявила віце-прем’єр.

На уточнювальне запитання, чи допускає вона можливість укладання угоди 2022 року, Стефанішина відповіла негативно.

Угода АСАА, про яку йдеться — це визнання еквівалентності системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській. Укладання АСАА, або так званого «промислового безвізу», дало б змогу виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні замість звернення до офіційного представника — резидента Євросоюзу, який має право отримати такий документ. Можливість укладання такої угоди передбачена в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Спочатку «промисловий безвіз» буде укладено за трьома секторами промислової продукції: низьковольтне електрообладнання, електромагнітна сумісність обладнання, машини. Після успішного визнання від ЄС перших цих секторів така практика може бути поширена на інші види промисловості.

Як повідомлялося, у жовтні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує укласти угоду про «промисловий безвіз» на наступному саміті Україна-ЄС у 2022 році.

Фото: Фейсбук