Карім Хан вже відвідав Бучу та Бородянку.

Міжнародний кримінальний суд проводитиме незалежне розслідування воєнних злочинів в Україні, прагнучи встановити істину. Про це прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан сказав під час зустрічі “Забезпечення відповідальності за звірства в Україні” у Радбезі ООН.

Ми будемо проводити незалежне розслідування. Ми протягнемо руку співробітництва державам, організаціям, а потім проводитимемо ретельну судово-медичну експертизу. Ми хочемо докопатися до істини, але водночас ніхто не може бути просто спостерігачем. Позавчора я зробив одну річ, яку не робили раніше. Я підписав угоду про приєднання офісу прокурора МКС до спільної слідчої групи з Україною, Польщею та Литвою”, – зазначив він.

Хан підкреслив, що з нетерпінням чекає на співпрацю. І наголосив, що хоче провести незалежне розслідування, зібрати якомога більше інформації від усіх сторін, відфільтрувати та відкинути фейки.

Я був в Україні двічі. Я був у Львові та Києві, у Бучі та Бородянці. Команда була у більшій кількості міст, зокрема, криміналісти, слідчі та адвокати”, – розповів він.

Прокурор сказав, що на власні очі бачив, те, що не є фейком, зокрема, біженців, здебільшого жінок та дітей, які переходили пішки кордон з Польщею.

І звичайно, що я бачив тіла у мішках та інші докази вбивств. Ми маємо дізнатись, як загинули ці люди і хто зробив це, наполягати на відповідальності”, – наголосив Хан.

За його словами, до рф було надіслано три повідомлення, але відповіді він не отримав. “Але я буду продовжувати… Я хочу дійти до істини”, – сказав представник МКС.

Він висловив переконання, що закон має діяти, якщо світ хоче продовжувати своє існування.

Я думаю, що у багатьох виникло питання, особливо після 24 лютого, який сенс у міжнародному праві, у міжнародних судах, у всіх цих конвенціях та конференціях, які всі присутні тут відвідують з прописаними високими ідеалами. Який сенс цього всього, коли люди страждають у багатьох куточках світу… Йдеться про усвідомлення, що верховенство права не є просто пасивним спостерігачем, а є ланцюжком, який тримає всіх нас разом. Уже 43 країни звернулися до Міжнародного кримінального суду щодо ситуації в Україні. І таке відбулося вперше”, – зазначив він.

Тим часом, в Бучі розшукують родичів загиблих, чиї тіла залишаються у морзі.

Фото: Фейсбук