Наразі припинені будь-які будівельні роботи навколо підстанції на проспекті Героїв Сталінграда, 43-г.

Про це повідомив депутат Київради Владислав Трубіцин.

За його словами, він особисто оглянув усе, що відбувається навколо цієї підстанції, також направив купу офіційних запитів, щоб докорінно з’ясувати ситуацію і допомогти мешканцям будинків на проспекті Героїв Сталінграда встановити справедливість.

Так, у Департаменті земельних ресурсів КМДА на запит дали відповідь, що вищезазначена земельна ділянка на проспекті Героїв Сталінграда площею майже півтора гектари обліковується як землі запасу житлової та громадської забудови з цільовим призначенням – для будівництва та експлуатації житлового будинку. У Департаменті містобудування та архітектури виявилось, що згідно з електронною базою документообігу Департаменту містобудівні умови та обмеження для проектування об`єкта на просп. Героїв Сталінграда, 43-г не надавались.

“У компанії “ДТЕК Київські електромережі” мені повідомили, що трансформаторна підстанція за номером 5849, де і відбувались будівельні роботи, не утримується на балансі цієї компанії, а є комунальною власністю. Цікаво й те, що ще навесні минулого року до “ДТЕК Київські електромережі” надійшло звернення від фізичної особи з проханням приєднати до електричних мереж нежитлову будівлю на проспекті Героїв Сталінграда, 43-г. Втім, технічні умови на приєднання до електромереж цього об’єкту не надавались”, – зазначив депутат.

Він зауважив, що трансформаторна підстанція №5849 раніше була на балансі АТ “Київенерго”, але згодом її передали на баланс СВКП “Київводфонд”. Представники цього комунального підприємства ще восени 2021 року зафіксували, що невстановлені особи проводять будівельні роботи у надбудові до трансформаторної підстанції. Проте, згідно Правил охорони електричних мереж, які затверджено Кабміном, забороняється в охоронних зонах трансформаторних підстанцій, виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж.

Крім того, у СВКП “Київводфонд” заявили, що власник надбудови над трансформаторною підстанцією ніякі документи на погодження їм не надавав, а тому дозволу на будь-які роботи не отримував.

“А ще у Департаменті міського благоустрою мені повідомили, що не видавали контрольну картку на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення у зв’язку зі встановленням тимчасової огорожі на період проведення будівельних робіт за цією адресою. Отже, у мене були усі підстави від свого імені написати заяву до Оболонської окружної прокуратури міста Києва щодо ситуації навколо трансформаторної підстанції. Це я і зробив”, – написав Владислав Трубіцин.

Він зазначив, що відповіді на заяву в прокуратурі відповіли, що слідчим відділом Оболонського Управління поліції проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо обставин навколо трансформаторної підстанції №5849.

Відтак, наразі припинені будь-які будівельні роботи навколо вищезазначеного об’єкту на проспекті Героїв Сталінграда, 43-г.

Нагадаємо, мешканці кількох будинків в Оболонському районі Києва влаштували збори проти зведення кафе і магазину на даху місцевої трансформаторної підстанції. За словами депутата Владислава Трубіцина, вказане будівництво «поза межами усіх будівельних норм».

Згодом, Оболонський суд наклав арешт на будівлю у дворі будинків на пр-т. Героїв Сталінграда 43-В та 43-Г з забороною користування та відчуження.

Фото: Фейсбук