Серед цієї нерухомості — в тому числі острів «Оболонський».

Столична прокуратура вимагає скасування реєстрації прав на гідроспоруди на Оболонському острові та вздовж берегової лінії Дніпра. Про це повідомляє прес-служба.

Вказано, що київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає скасування рішень про державну реєстрацію прав на гідроспоруди площею понад 150 тис. кв. м, розташовані вздовж річки Дніпро у місті Києві, та визнання недійсними договорів купівлі-продажу цих прав.

У вересні 2021 року у засобах масової інформації широкого розголосу набула ситуація щодо незаконної реєстрації майнових прав та права власності на низку гідротехнічних споруд, які розташовані уздовж парку «Наталка», на півострові «Собаче гирло», острові «Оболонський» та в межах прибережних смуг інших водних об’єктів у столиці” — йдеться в повідомленні.

Вказано, що площа однієї з гідроспоруд фактично дорівнює площі самого острова «Оболонський» (14,2982 га), на якому наразі здійснюється облаштування зони відпочинку для містян за кошти місцевого бюджету.

Реагуючи на публікації в ЗМІ, Київська міська прокуратура встановила факт незаконності дій щодо реєстрації речових прав на спірні гідротехнічні споруди, які в силу закону повинні бути передані до комунальної власності” — йдеться в дописі.

З метою поновлення прав територіальної громади прокуратурою подано до Оболонського районного суду м. Києва 7 позовів в інтересах територіальної громади про скасування державної реєстрації речових прав на вказане майно за фізичною та юридичною особами та визнання недійсними договорів купівлі-продажу цих прав на гідротехнічні споруди.

Хоча в прокуратурі не називають імен фігурантів, у вересні 2021 року “Схеми” повідомили про привласнення острова на Дніпрі та ще кількох об’єктів колишнім головою поліції Києва Андієм Крищенком. Стверджується, що юрист, киянин Костянтин Бойко, у 2018 році став «зберігачем» майнових прав на 16 гідротехнічних споруд у Києві та області. Бойка розслідувачі пов’язують з Крищенком.

В КМДА заявили після цього , що Оболонський острів, який також нібито привласнив Крищенко, «залишається в комунальній власності», а щодо інших вказаних об’єктів — заявили про діяльність «чорних нотаріусів».

Пізніше суд арештував вказану нерухомість, а сам Крищенко заявив, що, мовляв, до привласнення не причетний і попросив НАБУ про перевірку. З вересня 2021 року Андрій Крищенко є заступником голови КМДА Віталія Кличка.

Фото: Фейсбук