В різні часи в будівлі проживали письменник Ісаак Бабель та художник Микола Івасюк.

У Києві триває демонтаж комлпексу історичних будівель — двоповерхової садиби кінця ХІХ ст. та флігеля по бульвару Шевченка, 4. Нині там вже знесено каретний двір, прокуратура відкрила провадження, повідомляє київознавець Дмитро Перов у своєму Faceboоk.

За його словами, нині знесення вдалося призупинити.

«Центральний будинок комплексу – 4б (1874 р.) досі стоїть разом з невеличким флігелем 4в, що поруч. Чого не скажеш про каретний двір, що був одним з останніх збережених зразків тієї епохи в столиці. Зараз на місці каретної – дебелі арматурни і невеличкий уламок недорозібраної стіни» — йдеться в публікації.

Перов каже, що за словами місцевої охорони — проводиться «реконструкція». Втім, жодних документів, які підтверджували б право на здійснення робіт з реконструкції пам’ятки у забудовника не виявилось — зазначає активіст.

Повідомляється також, що Київська міська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного пошкодження та знищення об’єктів культурної спадщини.

Нагадаємо, будівля розташована поряд з готелем «Санкт-Петербург», де також тривають ремонтні роботи.

Нагадаємо, активісти стверджують, що в цій будівлі колись жив відомий єврейський письменник Бабель, художник Микола Івасюк та родина студента Богрова, який вбив міністра Російської імперії Столипіна. На місці садиби начебто планують побудувати офісний центр з багаторівневим підземним паркінгом.

Фото: Фейсбук