Обшуки проводять через нібито розкрадання 6 млн грн на закупівлях ліків для онкохворих.

Про це повідомляє столична прокуратура.

Зазаначається, що Подільською окружною прокуратурою міста Києва спільно з ГУБКОЗ СБ України в рамках кримінального провадження за фактом розтрати та привласнення коштів територіальної громади міста Києва проводяться обшуки в приміщеннях Департаменту охорони здоров’я КМДА та в офісних приміщеннях постачальника лікарських засобів (ч. 5 ст. 191 КК України).

“Слідством встановлено, що Департаментом охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) за результатами проведення процедури закупівлі у листопаді 2020 року укладено договір на поставку лікарських засобів для лікування онкологічних хворих. Внаслідок закупівлі вказаних лікарських засобів за штучно завищеними цінами з місцевого бюджету зайво сплачено коштів на суму понад 6 млн гривень”, – йдеться в дописі.

10 вересня 2021 року на підставі ухвал суду у службових приміщеннях Департаменту КМДА та фірми-постачальника тривають обшуки.

Вирішується питання щодо повідомлення про підозру службовим особам Департаменту охорони здоров’я КМДА та постачальнику.

Досудове слідство триває.

Як повідомили в прокуратурі, слідчі дії відбулися в межах кримінального провадження за фактом привласнення коштів територіальної громади м. Києва під час проведення капітального ремонту житлового фонду столиці, у тому числі з метою вилучення майна для відшкодування спричиненої кримінальним правопорушенням шкоди.

Упродовж 2019-2021 років Департаментом будівництва та житлового забезпечення КМДА, КП «Спецжитлофонд» та КП «Житлоінвестбуд-УКБ» проведено низку тендерних закупівель на виконання будівельних та монтажних робіт на об’єктах соціальної інфраструктури із залученням підрядних організацій, підконтрольним керівникам згаданих комунальних установ.

“Попри те, що роботи на окремих об’єктах були проведені з порушенням вимог ДБН, неякісно, частково або за завищеними цінами, комунальні підприємства за вказаний період перерахували на користь афілійованих підрядників понад 250 млн гривень. Попередній розмір збитків місцевому бюджету становить понад 30 млн гривень. Під час обшуків вилучено носії інформації, документи та готівкові грошові кошти в розмірі понад 2 млн. грн. Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.”Раніше в межах вказаного кримінального провадження були проведені обшуки в Департаменті будівництва та житлового забезпечення КМДА, Комунальному підприємстві з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення «Спецжитлофонд», Комунального підприємства «Житлоінвестбуд-УКБ», в офісах підрядних організацій”,- йдеться в дописі.

Нагадаємо, сьогодні також тривають обшуки в апараті КМДА щодо облаштування скверу замість житлового будинку біля станції «Сирець».

Вчора прокуратура проводила обшуки в Департаменті економіки та інвестицій та Департаменті земельних ресурсів.

У КМДА зазначили, що у результаті обшуків вилучили документацію 20-річної давнини.

Фото: facebook