Обшуки проходять начебто у межах розслідування про привласнення коштів, виділених на капремонт житлових будинків.

Про обшуки у комунальному підприємстві «Київжитлоспецексплуатація» повідомила Київська міська прокуратура.

Зазначають – діють у межах розслідування кримінального провадження за фактами привласнення коштів бюджету м. Києва, передбачених на капітальний ремонт у житлових будинках міста Києва (ч. 3 ст. 191 КК України).

«Встановлено, що упродовж листопада-грудня 2020 року службовими особами КП «Київжитлоспецексплуатація» за результатами тендерних закупівель укладено ряд договорів з підрядними організаціями на капітальний ремонт місць під’їздів у житлових будинках столиці. У подальшому, службові особи КП та підрядних організацій з метою заволодіння бюджетними коштами, достовірно знаючи, що роботи в повному обсязі не виконані або виконані всупереч обсягам, передбаченим тендерною документацією та укладеними договорами, підписали «фіктивні» акти виконаних робіт», – пояснбє прокуратура причини обшуків.

Правоохоронці запевняють, що у ході досудового розслідування перевіряют факти повноти проведення робіт та правильність витрат бюджетних коштів підрядниками, які перемогли в тендерах.

«Так, в житлових будинках, де проводився капітальний ремонт місць загального користування, на підставі ухвал слідчого судді проведено огляди із залученням експертів, за результатами яких виявлено завищення обсягів та вартості робіт», – запевняє прокуратура.

31 серпня правоохорнці прийшли з обшуками в КП «з метою відшукання та вилучення первинних фінансових документів та інших речових доказів, які мають доказове значення для слідства».

Нагадаємо, раніше правоохоронці провели обшуки в Департаменті будівництва та житлового забезпечення КМДА, КП «Спецжитлофонд» та КП «Житлоінвестбуд-УКБ». У КМДА заявили, що правоохоронці поширили недостовірну інформацію.

Фото:  Київська міська прокуратура