У відомстві вказують, що заклад побудували на землі, яка належать до природно-заповідного фонду.

Про це повідомили в міській прокуратурі.

Господарський суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Київської міської прокуратури про усунення перешкод у володінні та розпорядженні земельною ділянкою, яка розташована на території регіонального ландшафтного парку «Партизанська слава» та відноситься до природно-заповідного та водного фондів” — йдеться в повідомленні.

Як встановлено у ході розслідування, столичне підприємство протиправно облаштувало на території регіонального ландшафтного парку заклад харчування. При цьому самочинне будівництво здійснено на території, що знаходиться в межах прибережної захисної смуги водного об’єкту – озера Великого, яке входить до ландшафтного заказника місцевого значення «Червонохуторські озера».

Площа незаконно займаної землі становить 0,17 га, а її вартість 8,5 млн грн.

Як відомо, регіональні ландшафтні парки, як і ландшафтні заказники, належать до природно-заповідного фонду України, а чинним законодавством заборонено їх використання під розміщення закладів комерційного призначення, а тим більше – під будівництво.

У зв’язку з самочинністю будівництва та незаконністю набуття права власності на майно на території об’єкту природно-заповідного фонду та в межах прибережної захисної смуги озера, враховуючи бездіяльність власника комунальної землі – Київської міської ради, прокуратура заявила вказаний позов в інтересах столичної громади.

Нагадаємо, раніше скандальне будівництво ресторану “Колиба” у цьому парку починав ресторатор Федотенков.

Фото: Фейсбук