Кошти від реалізації вилученого майна будуть перераховані на потреби ЗСУ.

Про це повідомила Київська міська прокуратура.

За даними слідства, двоє мешканців м. Києва, використовуючи телекомунікаційне обладнання, налагодили підпільний бізнес з надання дистанційного доступу до мережі Інтернет для анонімізації користувачів-ботів у соціальних мережах та здійснення хакерами кібератак.

Від початку війни та блокування в РФ доступу до іноземних соцмереж (Facebook, Instagram), вказаний сервіс почав активно використовуватись російськими Інтернет-агітаторами для обходу блокувань та поширення у соцмережах антиукраїнської пропаганди начебто від імені українських користувачів. Встановлено, що вказані «ботоферми» мають відношення до кібератак на КМДА у лютому 2022 року.

У квітні 2022 року за процесуального керівництва окружної прокуратури функціонування протиправного сервісу було заблоковано, а обладнання вилучено. За результатами проведених обшуків правоохоронці вилучили близько 40 комп’ютерів, 1500 4G модемів із сім-картами українських операторів мобільного зв’язку, сервер управління та іншу комп’ютерну техніку та обладнання, загальною вартістю понад 1,5 млн грн.

Наразі обладнання передали до АРМА.  Кошти від реалізації вилученого майна будуть перераховані на потреби ЗСУ.

Фото: Фейсбук