За вчинене нападнику загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.

Про це повідомила прес-служба Київської міської прокуратури.

Як встановило слідство, між потерпілим та підозрюваним виник словесний конфлікт, у ході якого останній завдав Володимиру Балуху тілесних ушкоджень, з якими його було госпіталізовано до лікарні швидкої допомоги.

«За результатами проведеної судово-медичної експертизи встановлено, що отримані потерпілим тілесні ушкодження відносяться до тяжкого тілесного ушкодження, небезпечного для життя в момент заподіяння», – зазначили в прокуратурі.

Обвинувальний акт за фактом умисного тяжкого тілесного ушкодження скеровано до Дніпровського районного суду Києва для розгляду по суті. За вчинене чоловіку загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.

Володимир Балух – кримський фермер, який вивісив на своєму будинку прапор України, пізніше прикріпив на будинку табличку “Вулиця Героїв Небесної Сотні”. Після цього його затримала ФСБ Росії затримала Балуха. Спецслужба стверджувала, що начебто знайшла на горищі будинку Балуха 90 патронів і кілька тротилових шашок. Згодом проти активіста порушили ще одну справу – за заявою начальника ізолятора тимчасового тримання в селищі Роздольному, який стверджував, що Балух його побив. При цьому сам активіст і його захист заявляли, що це тюремник напав на нього. За сукупністю двох кримінальних справ підконтрольний Кремлю суд у Криму засудив Балуха до 4 років і 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (більше 3 800 грн).

З 29 березня 2019 року Балух перебував у виправній колонії № 4 міста Торжок Тверської області РФ. 7 вересня 2019 року між Україною та Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35. До України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян (серед них Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Павло Гриб та інші), а також 24 моряки, яких Росія захопила в районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

Балуха побили  через рік після звільнення з російського полону у Київському “Гідропарку”, де колишні політв’язні влаштували символічне святкування.

Фото: Фейсбук