Компанія-власник ініціювала виключення об'єкта з Держреєстру нерухомих пам’яток.

Київською міською прокуратурою оскаржено рішення судів попередніх інстанцій, якими пам’ятку архітектури та містобудування місцевого значення – комплекс будівель «Садиба купця Дмитрієва» виключено з Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Про це повідомляє прес-служба відомства.

У 2010 році приватне підприємство «Конвалія-Нерухомість» викупило садибу на вулиці Хорива, 2 і через суд домоглося скасування охоронного статусу.

«Так, «Садиба міська», що розташована на вул. Хорива у Подільському районі столиці має високу автентичність як важливий елемент садибної забудови Подолу XIX століття, а також цінна як об’єкт, що зберіг свою історичну парцелярію, поєднувала в собі житлові, промислові та торгівельні функції, що було характерним для історичного середовища Подолу. До того ж комплекс будівель збудовано за проектом відомого архітектора XIX століття О. Кривошеєва» — повідомляють в прокуратурі.

За повідомленням, за позовом власника на підставі рішень судів першої та другої інстанції комплекс було виключено з Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Прокуратура оскаржила ці рішення до Верховного Суду.

Журналісти видання «Наші гроші» писали, що Подільська районна рада залучила підприємство «Конвалія-Нерухомість» в якості інвестора до «реконструкції або реставрації непридатного для проживання будинку №2 А, Б, В, Г, Д, Е, Ж, З, по вул. Хорива загальною площею 3109, 7 квадратних метри».

Підприємство було зареєстроване у серпні 2010-го, за два місяці до обрання інвестора по реконструкції будинків на Хорива. Його засновником є Вікторія Рогач, керівником – Роман Шингур.

За даними цього ж видання, більшість договорів купівлі-продажу квартир на користь «Конвалії-Нерухомість» зареєструвала нотаріус Катерина Охендовська, дружина екс-глави Центрвиборчкому Михайла Охендовського.

Садиба Дмитрієва на Хорива, 2 – назва комплексу історичних будівель 1830-1910-х років на історичному Подолі, під Замковою горою. Це останній збережений архітектурний ансамбль садибного типу на Подолі.

Тим часом, Верховний Суд зобов’язав видати сертифікат готовності «будинку-монстру» на Подолі, попри відсутність прав на землю.

Фото: Апостроф