Власник повинен привести об’єкт культурної спадщини до належного стану.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає привести об’єкт культурної спадщини – «Дача на Юнкерова», розташований по вул. Миколи Юнкерова в місті Києві, до належного стану.

Цюсадибу збудували на початку XX сторіччя, ймовірно, за проектом архітектора Едуарда-Фердинанда Брадтмана. За визначенням дослідників, будинок – один із цікаво вирішених зразків дерев’яної дачної забудови. Наказом Міністерства культури України від 15.10.2014 № 869 садибу занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку архітектури місцевого значення.

Разом з тим, комерційною структурою, яка є власником пам’ятки, попри встановлені чинним законодавством обов’язки, заходи щодо її збереження не вживаються, будівля не використовується і перебуває в занедбаному та частково зруйнованому стані. Прибудинкова територія захаращена сміттям.

У зв’язку з цим, прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовом до власника споруди про зобов’язання привести об’єкт культурної спадщини до належного стану.

Нагадаємо, прокуратура відстояла в апеляції рішення про повернення місту землю у Пущі-Водиці за 106 мільйонів.

Фото: Київська міська прокуратура