Охочі можуть онлайн прогулятися музеєм старої фортеці.

Київська фортеця запрошує віртуально відвідати Госпітальне укріплення 1836-1851 рр. Онлайн-ескурсія доступна на сайті.

Зазначається, що фортеця є однією з найбільших кам’яно-земляних фортець Європи. Її частинами є такі роз’єднані сьогодні між собою споруди, як Києво-Печерська Лавра, Мистецький Арсенал, Завод «Арсенал», круглі башти в районі бульвару Лесі Українки.

«Тут розташовано Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» та Центральний військовий госпіталь Міністерства оборони. Поруч – Північна пів башта (1840-1842 рр.).

Вона була основною оборонною спорудою Північного фронту фортеці. До середини ХХ ст. у башті діяла фельдшерська школа, а зараз – адміністрація музею та поліклініка військового. На територію Госпітального укріплення потрапляли через Північні ворота (1843-1844 рр.)», – йдеться в описі ескурсії.

Також повідомляється, що в Камінній залі  ІІ полігону проходять освітні заходи, концерти, підготовлені фотозони та виставка «Зимові візерунки».

А в капонірі діє експозиція «Історія використання споруд Київської фортеці» та виставка «Від ядра до снаряду», яка присвячена історії артилерії.

Нагадаємо, через локдаун у Києві заборонили роботу музеїв. Детально про всі обмеження з 8 по 24 січня можна ознайомитися тут.

Фото: скріншоти з ексурсії