Насправді медики користувалися коробками від старих вакцин.

Допис про вакцинацію від дифтерії та правця замість COVID-19 на своїй Facebook-сторінці поширила Леся Дубчак, професорка НПУ імені М. П. Драгоманова.

Пані Леся заявила, що її та її колег-освітян щеплювали простроченою вакциною від дифтерії та правця, а не «протиковідною» сироваткою Pfizer.

«Я не розповсюджую фейк чи неперевірену інформацію. Я активний прихильник вакцинації, й з нетерпінням чекала на щось краще за індійські та китайські вакцини», – зазначила професорка.

Леся Дубчак вакцинувалася 10 червня в НПУ імені М. П. Драгоманова. У черзі жінка була останньою, тож отримала щеплення близько 15:55.

Професорку обурило, що на ампулах із вакциною були лише цифри й логотип, як на коробці, фотографію якої жінка опублікувала в соцмережі.

«Двічі уточнила в присутніх медиків по вакцині, хто виробник. Сказали: “Pfizer, вакцинуйтеся і сфотографуєте коробку”. Коробка була напівпуста, з такими ж ампулами, які кололи мені. Просто лежала на столі, без жодних холодильників», – наголосила пані Леся.

На фото, що опублікувала професорка, можна побачити, що коробка – з-під вакцини від дифтерії та правця індійського виробника, термін придатності якої вийшов ще в травні 2021-го.

«Така ситуація в трьох університетах, по яким в мене є дані», – зазначила Леся Дубчак.

Щодо цієї ситуації телеканал «Київ» вже звернувся до Департаменту охорони здоров’я, щоб з’ясувати, чи правдиві думки пані Лесі. Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА, спростувала поширену інформацію та розповіла, що в столиці жорстко контролюють те, якою вакциною отримують щеплення кияни.

«У цьому випадку виявилося, що медики користувалися коробками від старих вакцин. Тому, будь ласка, не переймайтеся. У нас все відбувається за планом та за дуже жорстким контролем. Ба більше, той, хто вакцинується, має право подивитися саму ампулу, із якої набирають вакцину. Також можна ознайомитися з документами, які є в медичної бригади, щоб засвідчитися, що вакцинація відбувається саме тією вакциною, яка потрібна, і термін придатності в неї теж діє», – наголосила пані Ганна.

Заступниця голови КМДА запевнила, що Леся Дубчак та всі інші освітяни точно отримали щеплення вакциною Pfizer.

«Мене дивує позиція цієї дописувачки (Лесі Дубчак – ред.), адвокатки, яка точно знає, як правильно діяти в таких ситуаціях. Чому не запитати відразу на місці медперсонал, що трапилося? Чому не подивилися документи, а просто написали пост у Facebook? Це теж, мені здається, наводить на певні роздуми», – зазначила Ганна Старостенко.

Нагадаємо, взимку соцмережі підірвали українофобські дописи професорки кафедри культурології Національного педуніверситету імені Драгоманова Євгенії Більченко.

Фото: фейсбук