Велика кількість снігу, особливо в період відлиги, може поламати деревам гілки.

Нещодавно комунальники “Київзеленбуду” опублікували фотографії, як у парках чи скверах струшують сніг із хвойних дерев. Зі сторони це видається забавою, але насправді це дуже потрібна справа, про яку детальніше дізнавалась програма Київ.NewRoomна телеканалі “Київ”.

Виявляється, так дерева рятують від загибелі, оскільки велика кількість снігу є небезпечною для хвойних дерев. Тож працівники з утримання зелених насаджень струшують його, аби гілки вічнозелених не зламались.

Є пухкий сніг, він не створює певний тиск. А в період відлиги сніг наповнюється водою і це є більш небезпечним. Вже сантиметрів 5-10 уже є небезпечними для хвойних насаджень“, – розповідає прес-секретарка КП по утриманню зелених насаджень Тетяна Андреєва.

Одну ялинку працівниця Марина Макаренко обтрушує за кілька хвилин, за пів дня – близько сотні. І в цій справі є певні правила.

Спочатку ми починаємо з нижніх гілочок, обережно, не дуже легенько. Але все таки обережно, тому що сніг буває мокрим і він може налипать. Якщо ми почнемо зверху – сніг почне падати на нижні гілки і ці гілки обламаються під тою товщею снігу“, – пояснює працівниця.

Комунальники кажуть, що ця справа їм дуже подобається – хоч сніг і падає на голову, зате тепло.

Нагадаємо, синоптики прогнозують снігопад й сьогодні, 12 лютого. Київ чистять від снігу 500 спецмашин, а рятувальники виставили на чергування бригади, які відбуксовують застряглі авта.

Фото: скріншот