У КМДА пояснили, чому проекти землеустрою часто не проходять погодження.

При поданні проектної документації із землеустрою до КМДА громадянам та юридичним особам у Києві необхідно перевірити низку важливих пунктів. Про це повідомив заступник директора Департаменту будівництва та житлового забезпечення Юрій Тацій у Facebook.

Розробкою проекту землеустрою займається Київський інститут земельних відносин (КІЗВ). Замовити його можна також у спеціальних землевпорядних організацій або сертифікованих інженерів-землевпорядників (самозайняті особи), однак часто виготовлені ними документи не отримують погодження через їх недостовірність.

У КМДА порадили ретельно перевіряти документ на відповідність вимогам містобудівної документації: функціональне призначення ділянки, інженерне забезпечення території, дотримання історично-культурних вимог та інші планувальні обмеження.

Проект землеустрою необхідний при зміні цільового призначення землі, приватизації ділянки, її продажу, дарування, надання в оренду, а також для встановлення меж ділянки в натурі. Його погоджує Департамент містобудування та архітектури КМДА.

Нагадаємо, що Департамент містобудування та архітектури Києва розділили на два відділи: один – оброблятиме документи та готуватиме містобудівні умов та обмеження, а другий – опрацьовуватиме документацію із землеустрою.

Фото: facebook.com/YuriyTatsiy