Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков пояснив, чи можуть запровадити комендантську годину у зв’язку з карантином в Україні.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що не хотів би, щоб в Україні вводили комендантську годину.

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Україна 24”, відповідаючи на питання: “Чи буде введено комендантську годину” зауважив, що з його введенням – “ситуація досить непроста”.

“Я б не хотів, щоб це сталося.  Для введення комендантської години потрібно оголошувати надзвичайний стан”, – сказав він.

При цьому нагадав, що спочатку має бути з цього приводу указ президента України, а після цього рішення приймається на засіданні Верховної Ради України.

“Це досить непростий процес. Мені б дуже не хотілося, щоб навіть у зв’язку з COVID – 19 ми змушені були піти на такий захід”, – зауважив голова.

Як відомо, відповідно до статті 18 Закону України “Про правовий режим надзвичайного стану”, у разі введення надзвичайного стану, додатково можуть вживатися такі заходи, як зокрема введення комендантської години.

Комендантська година – це заборона для жителів певного населеного пункту з’являтися на вулицях у встановлений час доби без особливого дозволу. На зазначеній території посилюється патрулювання та охорона об’єктів, а також вводиться пропускний режим.

До слова, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомляв: введення комендантської години через стрімке поширення коронавірусу – не планується.

Нагадаємо, в Держпродспоживслужбі Києва раніше також повідомляли, що «комендантську годину» під час локдауну в Києві вводити не будуть.

Фото: unsplash