Громадяни петицією вимагали звільнити Татарова нібито за організацію низки незаконних рішень.

Про це стало відомо на офіційному сайті електронних петицій до президента України.

26 березня на інтернет-порталі з’явилася петиція із проханням негайно звільнити Олега Татарова – заступника голови офісу президента Зеленського.

«Нагадуємо президенту України, що Олег Татаров отримав підозру від НАБУ за допомогу в розкраданні 81 млн грн на побудові житла нацгвардійцям. Щоб уникнути відповідальності, Олег Татаров організував низку незаконних рішень, використовуючи для цього свою посаду заступника голови офісу президента Зеленського. Наприклад, не лише добився незаконного рішення Печерського суду, а й організував його виконання підлеглими генпрокурорки Ірини Венедіктової», – йдеться в петиції.

Автор звернення, Віталій Шабунін, голова Центру протидії корупції, вважає, що відсутність з боку президента реакції на такі дії Татарова дозволяє припустити, що Володимир Зеленський схвалює дії заступника голови ОПУ.

«Негайне звільнення Олега Татарова з посади голови офісу президента покладе край цим припущенням. Так само, як і припущенню про те, що президент України Володимир Зеленський розділяє цінності Олега Татарова. Зазначимо, що під час Революції Гідності Татаров стверджував, ніби міліція “не використовує зброю”, а мітингувальники загинули через поранення в потилиці, а значить стріляли в них не міліціонери, а “люди, які були поруч”. Саме за цю брехню Олег Татаров отримав звання “Заслужений юрист України” від Віктора Януковича за особистим поданням міністра МВС Віталія Захарченка», – наголосили в петиції.

Петиція набрала 25 891 підпис громадян, відтак – президент розглянув це звернення.

Сьогодні, 6 липня, на сайті з’явилася відповідь Володимира Зеленського на петицію.

«Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України», – наголосив президент.

Володимир Зеленський також нагадав, що ОПУ керується документами, які визначають вище сказане.

Водночас Віталій Шабунін, автор петиції, прокоментував відповідь президента на своєму Telegram-каналі.

Шабунін пише, що так президент відмовився звільняти Татарова. Аргумент – «ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством». Водночас автор петиції запевняє, що це – брехня.

«Це дешева брехня, адже президент України має повне право звільняти заступника голови ОП – і Зеленський неодноразово цим правом користувався», – наголосив Віталій Шабунін.

Відтак, на думку Шабуніна, Володимир Зеленський розділяє цінності Татарова.

«Це значить, що президент: підтримує відмазування вбивць майданівців та не бачить проблем в корупційних злочинах Татарова. Тож тепер ми достапенно знаємо, що саме Володимир Зеленський дав вказівку відмазати Олега Татарова від покарання за злочин, доведений детективами НАБУ. Саме за наказом президента було організовано незаконні рішення судів, ОГП, ДБР і СБУ, аби лише Татаров залишився непокараним. Своїм підписом Володимир Зеленський засвідчив, що його світогляд не має нічого спільного ні з цінностями Революції Гідності, ні з цінностями цивілізованого Світу», – наголосив Віталій Шабунін.

Фото: фейсбук