Раніше ці виплати були скачовані через законодавчу колізію.

Про це повідомили в прес-службі Офісу президента України.

Володимир Зеленський, президет України, підписав Закон «Про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності» № 1380-ІХ, який парламент ухвалив 13 квітня 2021 року.

Підписаний документ повертає людям право на отримання матеріальної допомоги з Фонду соціального страхування України в період тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві (так званих лікарняних).

«Через законодавчу колізію ці виплати були скасовані після внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які вводяться в дію з 30 червня 2021 року. Це могло спричинити недоотримання лікарняних 2,5 млн осіб. Закон, що його підписав президент, виправляє колізію та відновлює право на одержання цієї матеріальної допомоги», – пояснили в прес-службі.

Колізія була в тому, що оновлена редакція закону звучала так, наче виплата лікарняних під час звичайного захворювання неможлива, якщо не йдеться про реабілітацію. Водночас у Комітеті Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів запевняли, що новаціями запропонували не припинити страхові виплати, а навпаки ввести ще один вид виплат, зокрема на період реабілітації внаслідок захворювання або травми.

Документ, який підписав Володимир Зеленський, набирає чинності з дня введення в дію Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» – 30 червня 2021 року.

Фото: pixabay