У Храмі Святого Олександра Різдвяна Вігілія розпочнеться сьогодні, 24 грудня, о 18:00. Святкову месу проводитимуть завтра, 25 грудня, від 7-мої ранку.

У Храмі Святого Олександра Різдвяна Вігілія розпочнеться сьогодні, 24 грудня, о 18:00.

Святкову месу проводитимуть завтра, 25 грудня, від 7-мої ранку.

На місці події працює знімальна група програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Сьогодні ввечері, на католицький Святвечір, в храмах проходитимуть святкові богослужіння.

Вечерю, за традицією, розпочинають піснею «Тихая ніч».

Увечері перед святом прийнято покаятися. Відвідати рідних і близьких, попросити вибачення і самому пробачити всі образи.

Загалом святкування триває вісім днів. Це час для див та добрих справ.

Переддень католицького Різдва – час, коли родина з першою зіркою збирається в сімейному колі на спільній вечері з пісних страв. Напередодні свята віряни дотримуються Адвенту – приділяють особливу увагу духовності, зокрема молитвам та посту.

«Різдво Христове зв’язане з великим подарунком, коли Бог дарує свого сина людству. І це є найбільший подарунок, який Бог може дати людству», – розповів президент Caritas-Spes України отець Петро Жарковський.

Майже кожен католик дотримується традиційного суворого посту в день перед Різдвом. Їдять тільки зерна ячменю чи пшениці, відварені у воді. Для смаку можуть додати лише ложку меду. Як тільки на небі з’являється перша зірка – на стіл викладають 12 страв.

«У нас є така традиція гарна – це хліб, випечений лиш із муки і води. Кожен отримує такий оплаток. Тоді всі підходять один до одного. І складаємо побажання», – розповів отець Петро Жарковський.

Завтра, 25 грудня, православні, католики та протестанти західного обряду відзначатимуть Різдво Христове. Цей день знаменує народження Ісуса Христа, який, за віруваннями, посланий Богом на землю для спасіння людства.

Фото: фейсбук