Для вакцинації людей в центрах начебто використовують дози, які були призначені для повторного щеплення.

У Києві наразі немає достатньої кількості доз вакцин Pfizer, щоб зробити щеплення всім охочим у центрах вакцинації. Про це повідомив Hromadske координатор вакцинації в Києві Василь Животенюк.

Сьогодні в МОЗ заявили, що вакцина буде доступна для всіх охочих у центрах вакцинації, але з пріоритетом для людей похилого віку та людей із супутніми захворюваннями.

Животенюк уточнив, що Pfizer використовують для щеплень пріоритетних груп: літніх людей (60+), колективів компаній, освітян, соціальних і медичних працівників, співробітників органів центральної влади та органів місцевого самоврядування, яких не щепили раніше.

Також він зазначив, що МОЗ достатньої кількості препаратів для масової вакцинації начебто не виділяє.

Зокрема, коли уряд розпочав щеплення колективів компаній, необхідних доз Pfizer для цього не виділив, і це довелося робити вакцинами, які були призначені для другого щеплення людей із попередніх етапів. За даними Животенюка, зараз у Києві є 28 тисяч доз вакцини Pfizer для першої вакцинації та 97 тисяч доз для щеплення тих, хто вже отримав першу дозу.

За словами Животенюка, у МОЗ пропонують використати наявні залишки для вакцинації охочих, а для вакцинації другою дозою тих, хто вже отримав щеплення, пропонують використати партію, яка має прилетіти в Україну у липні. При цьому він сумнівається, що препарат доставлять.

Тож Животенюк розповів, що на вакцинацію усіх охочих у Київ не надійшло жодної дози. З його слів, немає також рішення про вакцинацію всіх охочих і з боку київської влади.

Як ми повідомляли, в МОЗ розповіли, чи можна відтерміновувати щеплення другою дозою вакцини.

Фото: Фейсбук