Спілка архітекторів наполягає на збереженні історичного вигляду будівлі колишнього універмагу.

Компанія Edelburg Development представила ще один проект реконструкції торгового центру «Дитячий світ» (вул. Малишка, 3, Дарницький район), який передбачає зведення прибудови до будівлі. Про це повідомляє Національна спілка архітекторів у своєму Facebook.

Обговорення майбутньої реконструкції відбулося кілька днів тому в Центральному будинку архітектора.

«Edelburg Development та ГАП Олександр Кумейко розглядають можливість ґрунтовної реконструкції будівлі та її розширення за рахунок зведення поруч з нею прибудови» — повідомляє спілка.

Водночас, в НСА наполягають, що обов’язковою умовою є збереження автентичного фасаду будівлі.

«Представники архітектурної спільноти та громадськості наголошують, що проєктом має бути передбачено збереження автентичного фасаду у стилі модернізм, який і сьогодні виглядає сучасніше за більшість рішень київських ТРЦ та модернізовано всередині згідно діючих ДБН та потреб користувачів» — йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що «мають бути виконані всі вимоги авторського права на твір архітектури».

Як ми повідомляли, всього відомо про існування щонайменше 9 проектів з реконструкції ТЦ «Дитячий світ», при чому обіцялося, що кияни матимуть можливість обирати найбільш оптимальний проект через голосування. Найпершим компанія-замовник Edelburg Development представила проект, який передбачає повну заміну історичного фасаду.

Фото: Фейсбук