Серед інших вимог — зміна керівництва МВС, реформа поліції та прокуратури.

Цієї суботи, 5 червня, біля Офісу президента України відбудеться акція протесту: її учасники вимагатимуть від влади боротися з переслідуванням сексуальних меншин в Україні. Про це йдеться на офіційній сторінці акції у Facebook.

Початок мітингу — о 12:00.

«Нам набридло терпіти свавілля радикалів, постійні напади організованих злочинних угруповань на мирних активісток та активістів. Ми не будемо терпіти саботаж поліції з ігноруванням системного насильства з боку радикальних консерваторів на ЛГБТ+ людей, феміністок та інших людей, яких вони вважають загрозою так званим «традиційним цінностям!» — йдеться в анонсі.

Активісти кажуть, що лише протягом травня по Україні зафіксували декілька нападів на представників ЛГБТ: 29.05 в Києві на території комьюніті-центру ГО «Інсайт», на офіс ЛГБТ-організації «Ліга» в Одесі, та 27.05 в Києві під час показу фільму «Будьмо, гей! Діалоги про гідність».

Серед вимог учасників:
  • ухвалення законопроекту №5488 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації»;
  • реформи поліції, прокуратури та судової системи;
  • розслідування нападів радикалів на ЛГБТ;
  • зміни керівництва МВС.
Законопроект №5488 визначає нетерпимість як відкрите, упереджене, негативне ставлення стосовно категорії осіб, відмінних за різними ознаками — такими, як раса, колір шкіри, політичні, релігійні та інші переконання, статева приналежність, вік, інвалідність та ін. Він пропонує додати до обтяжуючих обставин за адміністративне правопорушення вчинення правопорушення з мотивів нетерпимості.

Серед організаторів заходу — ГО «Інсайт», ГО «КиївПрайд», ГО «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА», ГО «Гей-Альянс Україна», Мережа Параюристів, ГО «Військові ЛГБТ», «Ведмеді України», ГО «ХЖО «Сфера», ГО «Платформа Королев», УГСПЛ та інші.

Як ми повідомяли, нещодавно в КyivРride презентували додаток-карту столичних закладів, дружніх до ЛГБТ.

Фото: Фейсбук