Власники школи заявляють, що це не школа, а центр догляду за дітьми.

Доки усі діти навчаються дистанційно, учні однієї з приватних шкіл столиці щодня ходять на уроки. Власники заявляють, що заклад під час локдауну працює не як школа, а як центр догляду за дітьми. Проте місцеві мешканці скаржаться, бо “школа” працює без документів, а галас з подвір’я заважає навчатися їх дітям. Про це йшлося в сюжеті “Вікон-новин”.

Kyiv Media

На паркані біля недобудованого будинку “школи” висить повідомлення, що освітній процес у закладі призупинено. Та попри це вже о 8 годині біля приватної школи збираються, батьки та учні. На запитання, чому приводять дітей до закладу, батьки не відповідають.

Місцеві мешканці неодноразово знімали на відео, як у подвір’ї школи бавляться понад 50 дітей з викладачами. У розпал “червоної” зони у приватній школі заняття для учнів тривають з 8 ранку до 8 вечора.

Kyiv Media

“Моя дитина навчається онлайн, що вони там роблять 50 дітей з вихователями. Діти, батьки, машини. Постійно там щось відбувається. Їх іграшки постійно летять мені у двір”, – розповіла Наталія Пасічник.

Вони з чоловіком проживають поряд з приватною школою і не в захваті від такого сусідства.

“А в нас і в сусідів хіба не діти. Вони не можуть нормально навчатися, коли там починається перерва”, – зазначив чоловік Наталії, Максим.

Усі мешканці і навіть діти прилеглих будинків вже згодні на радикальні заходи і просто вимагають знести школу. Адже з вересня ця приватна школа працює у будинку без ремонту та будь-якої освітньої ліцензії. У власників закладу немає навіть документу на приміщення.

“В очі кажуть, що в нас документів на школу немає, тому ви з нами нічого не зробите. Бо документально ми не школа”, – каже місцева мешканка Оксана.

Батьки, які приводять своїх дітей закладом задоволені, адже діти тут отримують значно більше знань ніж на дистанційці. До того ж вони вважають, що початкова школа на карантині працювати може. Проте за постановою КМДА навіть початкова школа працювати не може. І власники закладу про це знають.

“Освітній процес призупинено. Про це написано на дверях. І зараз ведеться інша діяльність”, – розповіла власниця Олена Ведерникова.

Адвокат власниці переконує, що це не школа, а просто догляд за півсотнею дітей.

“Догляд за дітьми. Батьки не мають змоги, немає з ким залишити дитину, звертаються. Це скажімо так няня. Ми можемо робити все, що прямо не заборонено. І це наша позиція”, – зауважив адвокат Максим Мельник.

Kyiv Media

Проте незалежний юрист Роман Бондаренко зазначив, що закллад все одне має нести відповідальність за свою діяльність та порушення санітарних норм.

“З одного боку школа є, з іншого боку школи немає. Тобто для батьків вона є, а для інших перевіряючих органів її немає. Якщо немає ліцензії, це не означає, що освітня діяльність не здійснюється”, – пояснив Роман Бондаренко.

В управлінні міського саннагляду кажуть, що цю школу намагаллися перевірити вже тричі. Проте на місці не було власників. І тепер знову їдуть з перевіркою.

“Зараз районна група там будучи на місці вона розбереться що вони роблять, як вони роблять. Буде слідчо-оперативна група складати протокол”, – зауважив Дмитро Байраченко, начальник державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держспоживслужби у м. Київ.

Kyiv Media

Місцеві мешканці з школою вирішили розбиратися самостійно та викликали поліцію. Вона зупиняє тих, хто намагається втекти із закладу. Районну перевірку у заклад не пустили, проте працівники поліції біля паркану складають протоколи на штраф по 17 тис гривень 7 особам.

До того ж щодо цієї “приватної школи” та її власників порушена кримінальна справа за фактом шахрайства.

Фото: скріншоти