Такі маршрутки у Києві стоять біля кожного вокзалу.

Про цю ситуацію розповів правозахисник і блогер Сергій Наумович написав у Facebook.

Він нагадав, що на сьогодні у Києві заповненість ліжок хворими із коронавірусом – майже 80% (станом на 2 квітня – вже 81% – ред.). Мер Києва Віталій Кличко на сьогоднішньому брифінгу вже зауважив, що якщо буде різкий стрибок захворюваності – це введе медсистему столиці в колапс.

Одна з причин – громадський транспорт. Особливо – не зовсім легальний. У столиці практично біля кожного автовокзалу є скупчення напівлегальних перевізників, які просто стають там і зазивають пасажирів, і виїжджають, коли автобуси вже переповнені. До Києва з регіонів вони приходять набитими на 100% – можете самі поїхати і переконатися. Причому, практично ніхто з пасажирів не одягає маски або інші засоби захисту, ніхто це не контролює” – обурюється правозахисник.

Він пише, що кожного дня таких автобусів до Києва прибуває “десятки, а то й більше”.

“Думаю, рівень ризику пояснювати не потрібно, адже очевидно, що багато заражалися ковідом не в самій Буковелі, а в бусиках і поїздах по шляху туди і назад”, – зазначає Сергій Наумович.

Він нагадує, що дбати про безпеку пасажирів повинна “Укртрансбезпека”. Зараз цю структуру очолює Єгор Прокопчук.

Дуже боюся, що він пішов шляхом сумнозвісного Ноняка, і спокійно співіснує, наприклад, з фурами, які нещадно руйнують наші дороги, про що я часто пишу… У суспільства давно є запит на (не побоюся цього слова) реформатора в сфері трансбезопасності. Не здивуюся, що перевізники тому і такі нахабні-безстрашні, що всюди вже “занесли” і сплять спокійно“,- обурився правозахисник.

Також він звернувся із цією проблемою до міністра інфраструктури Владислава Криклія.

Зазначимо, Єгор Прокопчук був призначений очільником “Укртрансбезпеки” у серпні 2020 року – тоді з ним  уклали контракту про проходження державної служби на період дії карантину.  До цього призначення він був гендиректором ДП “Кривбаспромводопостачання”.

Нагадаємо, у соцмережах почали з’являтися повідомлення про те, що правоохоронці у Києві зупиняють маршрутки і висаджують пасажирів, якщо їх кількість перевищує дозволену.

Фото: Фейсбук liga