Мова йде пр компанії, які могли використовуватися на підтримку військових дій в Україні.

Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко з посиланням на Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції.

Так, під час аналізу встановлено, що після військової агресії у 2014 році Росія розпочала процес перереєстрації бенефіціарів та використання підконтрольних компаній із реєстрацією інших країн. Такі дії проводилися з метою маскування власності підприємств до РФ, тобто приховування кінцевого власника одержання коштів, ухилення від сплати податків і взагалі уникнення санкцій. Крім того, такі заходи дозволили б контролювати активи та майно після повномасштабного вторгнення.

Тож, щоб запобігти виведенню коштів на рахунки компаній, зареєстрованих у РФ або підконтрольних країні-агресору і розуміючи повний тотальний контроль усіх сфер діяльності з боку керівництва Росії і що ці засоби можуть бути використані на підтримку військових дій на території України, співробітники підрозділу проводять комплекс превентивних заходів.

Зокрема, оперативно встановлено:

  • 3600 українських компаній, які у 2021-2022 ввезли із країни агресора товарів на 215 млрд грн. При цьому оплату здійснили на суму 95 млрд. грн. Фактично 120 млрд грн може бути переведено до компанії агресора за встановленими контрактами імпорту з росією;
  • 303 суб’єкти господарювання, які після 2014 року отримали понад 7,1 млрд грн позики від компаній Росії та постійно здійснювали виплати відсотків за прибутком. Такі дії свідчать про постійний вплив російських компаній, придушення конкурентоспроможності в галузях економіки України, фіктивне доведення до банкрутства та в цілому можливість повернути всю позику після повномасштабного вторгнення;
  • 200 українських компаній, які протягом 2021-2022 років повернули понад 10,6 млрд грн відсотків за контрактами позики на адресу підконтрольним росії офшорам. Ці компанії щонайменше як 10 років повинні ще виплачувати як відсотки, так і тіло кредиту;
  • 3570 українських компаній, які у 2021-2022 ввезли з Білорусі товарів на 218 млрд грн і вже здійснили оплату 142 млрд грн. Фактично 76 млрд грн може бути переведено в компанії Білорусії, які служили виключно для маскування постачання з РФ та уникнення санкцій.

З метою запобігання виведенню коштів та оперативному реагуванню Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції поінформовано майже всі українські банки, НБУ, Держфінмоніторинг про діяльність понад 7000 компаній, їх імпортних, позикових контрактів та іноземних контрагентів агресора.

Внаслідок своєчасного аналізу та оперативного реагування вже поставлено на контроль усі операції встановлених резидентів та їх контрагентів з можливістю подальшого блокування рахунків.

Крім того, вирішується питання застосування санкцій, початку міжнародних розслідувань, арешту активів у рамках кримінального провадження наступною передачею в управління АРМА та націоналізацією.

Фото: pixabay