Припинено виробництво фальсифікованих засобів дезінфекції, які закуповувались за кошти міського бюджету Києва.

Про це повідомляє прес-служба київського ДФС.

Було встановлено, що в розпал епідемії COVID-19 вони перемогли в конкурсних торгах, що проводились Департаментом соціальної політики Київської міської державної адміністрації на загальну суму понад 19 мільйонів гривень. І, починаючи з травня 2020 року, здійснювали реалізацію неякісних, виготовлених із сировини невідомого походження, засобів дезінфекції для обробки рук та поверхонь (антисептиків), до того ж за значно завищеними цінами.

У ході санкціонованих судом обшуків вилучено фінансово-господарську документацію, що свідчить про факти розкрадання бюджетних коштів. Крім того, у виробничому приміщенні, розташованому в одному з населених пунктів поблизу Києва, зупинено нелегальне виробництво фальсифікованих дезінфікуючих засобів, та вилучено майже 1,2 тисячі літрів «готової продукції». Крім того, вилучено 1,2 тони технічного спирту невідомої якості та походження, з якого виготовлялись так звані «антисептики». Було вилучено також обладнання, за допомогою якого «товар» фасували у роздрібну тару.

Наразі досудове розслідування триває, зразки вилученого буде направлено на експертизу з метою визначення ступеню шкоди, яка може бути завдана здоров’ю людей внаслідок їх використання.

Операцію провела податкова міліція Головного Управління ДФС у Києві спільно з Головним управлінням Нацполіції в Києві та під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури №7, у рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України.

Фото: піксабей