Мацгеру може загрожувати або символічний штраф, або арешт.

Про це повідомила речниця прокуратури міста Києва Надія Максимець під час брифінгу біля будівлі банку, який траснлював телеканал “Київ”.

“Здійснюється досудове розслідування за фактом перешкоджання роботі журналістів програми схеми. Сьогодні були заплановані проведення процесуальних дій. Це мало відбутися під час прес-конференції. На жаль, за 20 хвилин до її початку, нам повідомили, що захід скасовано”, – сказала вона.

Зазначається, що зараз у фінансову установу прийшли представники поліції та прокуратури для здійснення процесуальних дій, а саме – вручення підозр особам, які фігурують на відео.

«Коли представники Нацполіції та прокуратури зв’язалися з адміністрацією банку, їм повідомили, що одна особа на цей час склала повноваження, інша — написала заяву про звільнення. Попри це, вони не є на цей час звільненими і мають перебувати на робочому місці. Однак адміністрація банку повідомила, що цих осіб на робочому місці немає, а підстави їх відсутності невідомі», – заявила Надія Максимець.

За словами Максимець, наразі процес вручення повідомлень про підозру за ч. 1 і 3 ст. 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) триває. Правоохоронці залишили в адміністрації банку повідомлення про підозру та повістки з викликом до органу дізнання для проведення процесуальних і слідчих дій.

«Вживаються заходи для встановлення їхнього місцеперебування. Щойно воно буде встановлено, їм повідомлять про підозру особисто. Ми сподіваємось, що це питання буде вирішено вже сьогодні», — додала речниця прокуратури.

Окрім цього, Максимець зазначила, що один із фігурантів провадження, ймовірно, перебував у приміщенні банку, але згодом нібито через стан здоров’я залишив будівлю через інший вихід.

За даними «Української правди», йдеться про директора департаменту інформаційної політики Укрексімбанку Володимира Пікалова.

Тим часом Комітет Верховної Ради з питань свободи слова провів засідання, на якому засудив дії співробітників Укрексімбанку. Також члени комітету вирішили звернутися до т.в.о. голови правління банку Сергія Єрмакова і рекомендувати йому тимчасово відсторонити людей, які причетні до нападу — керівника служби безпеки Укрексімбанку Ігоря Тельбізова, директора департаменту інформаційної політики Володимира Пікалова та інших причетних.

Зі свого боку т.в.о. начальника управління дізнання Голосіївського управління поліції Сергій Чорноморець, який також був присутній на засіданні, заявив, що банк у відповідь на запит правоохоронців надав їм відео з камер спостереження не в повному обсязі.

«Було надане відео, де фіксується вхід та вихід журналістів з вулиці, в фойє приміщення банку. І все. Що стосується, на мою думку, цікавого відео з приймальні, його не було надано», — сказав він.

У зв’язку з цим члени комітету також вирішили звернутися до керівництва правління банку максимально сприяти і добровільно в якомога стислі терміни надати всю інформацію, яка в наявності і цікавить слідство.

Зауважимо, Мецгеру загрожує штраф розміром до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень, – ред.) або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі строком до трьох років.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що “Укрексімбанк” скасував прес-конференцію Мецгера й вдруге образив журналістів. Прес-секретарка глави банку заборонила представникам ЗМІ вільно переміщуватися будівлею установи, коли ті висловили бажання пошукати кабінет заступника голови правління самостійно.

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова також відреагувала на скандал після нападу на журналістів і пообіцяла підозри найближчим часом.

Фото: Фейсбук