Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років.

Про це повідомила Національна поліція України.

За даними слідства, загарбник брав участь у бойових діях та грабував помешкання місцевих жителів на тимчасово окупованій території м. Ірпінь Київської області. Зачіпкою для його встановлення стало його селфі, яке він власноруч через невміння і необізнаність випадково зробив фотоапаратом Polaroid. Залишена на місці злочину світлина є вагомим доказом у кримінальному провадженні.

Поліцейські встановили, що зловмисник – громадянин російської федерації, військовослужбовець 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії (військова частина 32515) збройних сил російської федерації.

В ході розслідування кримінального провадження вдалося у повному обсязі зібрати доказову базу причетності російського військового до злочинів, які він вчиняв під час окупації м. Ірпінь. Потерпілі та свідки дали показання, що підозрюваний грабував квартири місцевих жителів: привласнював їх гроші, побутову та комп’ютерну техніку, ювелірні вироби та інші цінні речі.

Наразі фігуранту повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років.

Як ми писали раніше, в Ірпені окупант пограбував квартиру та, тікаючи, залишив господарям свою фотографію, зроблену на їхній Polaroid. Згодом, за допомогою штучного інтелекту Мінцифри ідентифікували військового та знайшли його сторінку у мережі «Вконтакте». Ним виявився, 26-річний Нікіта Третьяков родом із Ростова-на-Дону.

Фото: Фейсбук