З понеділка столиця увійшла до «помаранчевої» зони небезпеки.

Після впровадження більш жорстких карантинних обмежень у Києві, жителі міста скаржаться на незручності. Зокрема, щоб доїхати на роботу киянам тепер доводиться вистоювати довжелезні черги — через це люди спізнюються на роботу. Скаржаться і підприємці — кажуть, у карантин держава покинула їх напризволяще. Деталі — в сюжеті програмі «Київ NEWSROOM» на телеканалі «Київ».

Через обмеження кількості пасажирів в наземному транспорті на столичних зупинках утворилися великі черги. Найгостріше питання постає в години пік. Мешканці Троєщини і раніше мали проблеми із трафіком, але тепер чекати на маршрутку чи тролейбус доводиться ще довше.

«Довше чекаємо. Доїхати на Петрівку, наприклад, з Троєщини — це проблематично. Навіть дуже проблематично, адже тролейбуси та автобуси зупиняються перед зупинками, випускають людей, але на зупинку не заїзжають.

В тролейбус — по п’ять-шість чоловік максимум, більше не садить. А в маршрутку — скільки влізе» — розповідають кияни.

Обмежень у громадському транспорті дотримуються далеко не всі. Водії маршруток перевозять у салоні більше п’ятдесяти відсотків пасажирів, незважаючи на постанову Кабміну. Та й маски при вході в транспорт вдягають не всі, хтось зумисне спускає респіратори на підборіддя. Водії ж виправдовуються — мовляв, їхати треба всім, а якщо відмовляти людям — виникають скандали і навіть бійки.

«Звичайно, вранці є ажіотаж, черги стоять на зупинках… скандали обов’язково щодня, у нас без цього не буває. Так що кожен день веселіше» — розповідають водії.

Нові обмеження торкнулися також роботи спортивних залів. Більшість із них, попри анонсоване закриття, продовжують працювати. Власникам фітнес-центрів поставили одну ключову умову: на 10 квадратних метрів приміщення має бути один відвідувач. Ті кажуть — проблем з її виконанням не виникає, адже кількість клієнтів знизилася приблизно в 10 разів порівняно з «докоронавірусними» часами.

«Правда така, що у нас сьогодні одна людина на 150 метрів, а не те що на 5-10 метрів… знаєте, сьогодні як в тому анекдоті: «я думав, що вчора була чорна смуга, а виявилося що то була біла смуга», розумієте. В порівнянні з тим, як було раніше, до ось цієї пандемії, ми працюємо десь на 10-15 відсотків від того, що було» — розповідають в адміністрації фітнес-залів.

При цьому платити оренду, податки та всі інші платежі фітнес-клуби мають по повній. Жодної допомоги від держави не отримують, працюють не в нуль, а в мінус.

«Я сьогодні бачу, що повально фітнес клуби просто закриваються, салони закриваються, дуже багато бізнесів закривається… а тут раптом нізвідки з’явилися різні служби — ті ж пожежники нам не дають спокою. Тут ми зайняті тим, як би знайти зарплату, як задовольнити людей. Весь цей мараторій, всі ці можливості які нібито дані державою — насправді вони не працюють» — розповідає власник однієї з мереж фітнес-центрів.

Втім, мережеві фітнес-клуби проблеми з відвідувачами не мають. Соціальної дистанції у 1,5 кв. метра на особу, а тим більше обмеження на 10 кв метрів у них ніхто не дотримуються. Про це свідчать, зокрема, фото зроблені кореспондентом KyivMedia в одному з клубів мережі SportLife:

Крім названих проблем, є ще й кадрова. Підприємці скаржаться, що працівники багатьох закладів зараз часто звільняються, і шукають більш стабільного заробітку.

Сюжети з місця подій можна переглянути нижче:

Фото: скріншоти