Через бюрократичні зволікання заклад тривалий час не отримує коштів.

Працівники Перинатального центру Києва вже кілька місяців залишаються без зарплат. Лікувальний заклад мав змінити своє підпорядкування, але через плутанину з документами уже 4 місяці не отримує жодного фінансування. Про це йшлося у випуску «Київ Newsroom» телеканалу «Київ».

Столичний Центр репродуктивної та перинатальної медицини ще кілька місяців тому мав перейти під юрисдикцію Національної служби здоров’я. Натомість там заявляють, що договір між відомствами було укладено неналежним чином. Аби виправити колізію, потрібна окрема постанова Міністерства охорони здоров’я.

Палата Перинатального центру

За словами представників Перинатального центру, рішення про перепідпорядкування ухвалили, щоб не звільняти персонал.

«У нас велике пологове відділення, на сьогоднішній день у нас за рік проходить біля 1200 пологів, якщо провести всі розрахунки, всі розуміли, що це було б підставою для скорочень колективу. От тому, щоб зберегти колектив, а в нас працює біля 400 людей, адміністрацією було прийняте рішення перевести нас в підпорядкування Міністерства охоорони здоров’я» — повідомила Юлія Данилова, заввідділення жіночої консультації Центру.

Юлія Данилова, працівниця Перинатального центру

До вирішення ситуації долучилась Київрада. Напередодні депутати проголосували за реорганізацію Центру репродуктивної медицини. Відтак, його перетворять на комунальне некомерційне підприємство, і заклад отримуватиме кошти безпосередньо з державного бюджету.

Олег Гелевей, колова комісії Київради з питань охорони здоров’я

«…на жаль, наш Кабінет міністрів, Міністерсво охорони здоров’я не спроможні прийняти цю постанову. Єдиний на сьогоднішній день вихід, щоб врятувати цей медичний заклад і надати людям зарплату, це виправити ту помилку, яку ми зробили осінню, і перевести їх в некомерційне комунальне підприємство», — розповів голова комісії Київради з питань охорони здоров’я Олег Гелевей.

Нагадаємо, київський Перинатальний центр було засновано у 1995 році.

Минулого тижня ми повідомляли, що Київрада прийняла рішення про передачу Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр мікрохірургії ока» в підпорядкування Міністерству охорони здоров’я.

Фото: скріншоти