Постанова Кабміну про відсторонення невакцинованих громадян деяких професій набуде чинності з 8 листопада.

Працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову чи ухилення від обов’язкового щеплення проти COVID-19, не оплачуються лікарняні листки. Про це йдеться в повідомленні Фонду соціального страхування України.

«Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків» — вказано в повідомленні.

Фонд пояснює, що відсторонення від роботи працівників, дякі відмовились від обов’язкової COVID-вакцинації, покликане убезпечити їхніх колег, відвідувачів, учнів, вихованців, студентів та інших від ризику інфікування та подальшого поширення коронавірусу SARS-CoV-2.

Відмова від щеплень за відсутності абсолютних протипоказань наражає на небезпеку оточуючих, наголошують в установі.

«Допомоги по тимчасовій втраті працездатності у такому випадку не фінансуються, оскільки відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування покликані компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування.  У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти Covid-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній» — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, на період дії карантину обов’язковим профілактичним щепленням проти Covid-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальної, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів від 20.10.2021 №1096, з 8 листопада керівники державних органів (державної служби), підприємств, установ та організацій мають забезпечити відсторонення від роботи працівників, які не пройшли обов’язкової вакцинації. Виняток – особи з медвисновком про протипоказання до щеплення.

Фото: Фейсбук