Почати протиаварійні та відновлювальні роботи в Мінкульті обіцяють за місяць.

На відновлення костелу святого Миколая всередині потрібно щонайменше 75 мільйонів гривень. Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в коментарі «24 каналу».

Хоча експертизи тривають і остаточної оцінки збитків поки не названо, в Мінкульті зазначають, що почати відновлювальні роботи зможуть за місяць.

«Якшо ми будемо рухатися за графіком, безпосередньо відновлювальні і протиаварійні роботи ми почнемо за місяць. А власне нас нічого не стримує, крім тендерних процедур, розпочати роботи по реставрації зовнішнього фасаду найближчим часом» — сказав Ткаченко.

Відомо, що ще задовго до пожежі костел був у аварійному стані. Попри те, що на відновлювальні роботи ніколи не знаходилося коштів, поруч із собором вели будівництва, що могло спричинити тріщини на фасаді та підтікання — повідомляє «ТСН».

Костел мали відремонтувати ще до ЄВРО-2012, але 15 мільйонів гривень тоді не знайшли. Два роки тому з храму почали обсипатися та падати скульптури: тоді на ремонт фасаду не виділили 72 мільйони гривень. Цього року через гальмування тендерів на ремонт зовнішнього оздоблення досі не дали 150 мільйонів.

Видання наголошує, що попри постійну відсутність коштів на ремонт, поруч із будівлею забудували скверик, і на його місці звели офісний центр. Після цього на стінах собору, мовляв, з’явилися тріщини.

Через будівництва по сусідству стіни собору вкрилися тріщинами

В сюжеті «ТСН» показано БЦ «Капітал» на Великій Васильківській, 77-А. За даними з відкритих джерел, девелопером цього центру є компанія «Тіко Констракшн», яку пізніше було перейменовано на Investment Development Property (IDP).

Власником IDP є бізнесмен Ігор Черненко, хоча раніше ЗМІ пов’язували компанію з Михайлом Табачником — молодшим братом колишнього міністра освіти часів Януковича. Черненка називають колишнім директором цього підприємства, а власником він став нібито лише після втечі Табачника у 2014 році.

Нагадаємо, пожежа в костелі святого Миколая у Києві сталася у п’ятницю близько 10-ї вечора на площі 80 квадратних метрів. О 23:26 пожежу ліквідували.

Відмітимо, у травні 2021 року Міністерство культури і інформполітики України оголосило перелік об’єктів «Великої реставрації». Серед них — 30 об’єктів у Києві, зокрема костел святого Миколая. Мала відбутися реставрація фасаду, але її було відкладено.

Щодо користування костелом триває вже кілька років суперечка. Мінкульт хоче віддати будівлю костелу святого Миколая у безоплатне користування Парафії святого Миколая Римсько-Католицької Церкви в Києві. Приміщення костелу з релігійною громадою ділять артисти Будинку органної музики – їм торік у вересні пообіцяли новий концертний зал у іншій будівлі. Поки його не збудовано, релігійна громада та артисти мають спільно користуватися приміщеннями костелу. Згідно з документом уряду, об’єкт мають побудувати до кінця 2023 року.

Фото: скріншоти