Сусіди скаржаться на сморід та антисанітарію, соціальні служби розводять руками.

Пенсіонерка зі своїм співмешканцем влаштували притон-випивох у квартирі в будинку по вулиці Тулузи, 3. У ньому пиячать, а потім скандалять, дебоширять та розбурхують весь під’їзд. Соціальні служби нічого не можуть зробити, а юристи радять подавати заяву до суду. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Пенсіонерка пиячить разом зі своїм співмешканцем та його товаришами. Занедбала себе і квартиру. Потребу справляє під себе. Люди обурені, через неї у під’їзді сморід та антисанітарія. “Після неї не можна в ліфт в зайти. Мало що смердить, так ще і насцяно, і вибачте в минулому році і какашки по всьому ліфту отак от куча, все це розмащено. Це знущання просто”, – розповіла мешканка будинку Наталія.

За словами сусідів, співмешканець пенсіонерки Катерини, Микола експлуатує її. Змушує виходити на вулицю та жебракувати. “Ідуть удвох. Вона побирається. Він гроші забирає і п’ють потім разом”, – додала Ганна, сусідка.

Обурені сусіди викликали представників з районних соцслужб. Проте після з’ясування обставин, ті лише розвели руками. “Ми не можемо вплинути на цю ситуацію. Це повинні родичі, син, невістка. Тим більше, що вони зловживають алкоголем. Ми беремо на осблуговування одиноких, інвалідів, які не можуть самообслуговуватись. Це більше проблема поліції, вони повинні впливати на цю ситуацію і вживати заходів”, – заявив Валентин Донченко, завідувач відділення по роботі з особами з інвалідністю територіального Центру соціального осблуговування Святошинського району.

Сусіди кажуть, що дільничний району ігнорує проблему, та не приймає скарги. Проте у райуправлінні поліції заявляють інше. “Припустимо, дільничний відмовився прийняти заяву, хоча бути такого не може, бо вони несуть за це відповідальність. Вони могли б звернутися до Святошинського управління поліції, де б у них прийняли заяву. Однак ніхто цього не зробив. Вони могли зателефонувати на 102, щоб приїхав патруль і заспокоїв дебоширів однак сусіди жодного разу не викликали патруль”, – прокоментувала ситуацію прес-офіцер Святошинського райуправління поліції Києва Тетяна Мельник.

Юристи ж радять сусідам звертатися до суду та фіксувати факти. “По-перше – це юридичний факт. По друге, якщо у сусідів, з’явились певні труднощі у співжитті. Можливо, якісь хвороби, сморід, будь-яка моральна шкода, у таких співвласників з’являється відповідне право відшкодування шкоди по відношенню до власника”, – зазначив адвокат Дмитро Салівон.

І хоч процес врегулювання подібних сусідських конфліктів – не швидкий, але небезнадійний.

Фото: Київ ТБ