Через прогулянку з неприкритою головою взимку можна отримати переохолодження, мінінгіт та проблеми з волоссям.

Шапка – головний убір, який захищає нас від холоду, опадів та вітру. Проте за умови її ігнорування можна отримати переохолодження. За низьких температур переохолодження голови може призвести до зниження імунітету, а тоді бар’єр перед численними інфекціями різко падає, в тому числі й коронавірусними. Про це розповіли експерти в програмі “Лікар знає” на телеканалі “Київ”. 

Kyiv Media

Лікарі кажуть, що за мінусових температур переохолодження голови, може викликати в людини низку захворювань.

“Як наслідок відбувається спазм судин, спазм самої слизової оболонки, яка у нас знаходиться в порожнині носа і в барабанній порожнині. Тому, якщо у людини є якісь такі чинники, як от зниження імунітету в неї може розвинутись запальний процес, а саме запальний процесс, що може бути в пазухах носа чи в середньому вусі”, – зазначила лікарка вищої категорії Наталя Пелешенко.

Kyiv Media

Через це починається нежить, виникає головний біль. Крім того, у разі переохолодження голови може розвинутися невралгія.

“Може бути запалення певних нервів. Нервів, які відходять від шийних корінців, запалення великого потиличного нерва й інших нервів на голові. Крім того у хворого може бути запалення певних пазух. Наприклад пазух на лиці, лобних пазух, гайморових пазух”, – зауважила доктор медичних наук Марія Прокопів.

Kyiv Media

Також прогулянки по морозу з непокритою головою можуть призвести і до порушення харчування волосяних цибулин. В результаті волосся стане більш тонким, ламким, сухим і може почати випадати. Спеціалісти кажуть, що шкідливими для волосся є різкі перепади температур.

“Ви з теплого приміщення, де включене опалення, йдете на мороз. І звісно перепади температури дуже шкідливі не так для волосся, як для шкіри голови. Адже ваші сальні залози починають посилено працювати”, – пояснив лікар-трихолог Денис Прокопович.

Kyiv Media

Тому задля збереження здорового волосся лікарі радять перейти на зимовий догляд за ним і не піддавати переохолодженню. А ще, фахівці розвіюють один з міфів, що переохолодження голови може викликати страшну хворобу – менінгіт.

“Менінгіт не викликається переохолодженням. Менінгіт викликають якісь збудники – віруси чи бактерії, які активуються, які можуть дати запалення мозгових оболонок у разі ослаблення імунітету. А переохолодження це і є ослаблення імунітету”, – каже експерт з напрямку неврології Марія Прокопів.

Kyiv Media

Лікарі наголошують, що для збереження власного здоров’я не варто нехтувати носінням шапки у зимовий період.

Фото: Київ ТБ