Під час попереднього голосування найбільше голосів набрав екс-міністр часів Януковича Кулиняк.

Голосування за директора «Мистецького арсеналу» пройде 8 вересня у приміщенні Державного управління справами. Про це повідомляє «Суспільне Культура».

Дату повторних виборів призначили члени відповідної конкурсної комісії на засіданні, яке відбулося 27 серпня. Також на засіданні прийнято рішення, що голосування буде відкритим – кожен член комісії публічно скаже, за кого віддає голос.

«Найбільші обговорення під час засідання викликав формат голосування. Точки зору розділилися, пропонували відкрите і закрите або таємне голосування, а також рейтингове голосування і голосування шляхом віддавання одного голосу. Зрештою рішення прийнято, що голосування буде відкритим і відбуватиметься шляхом віддавання одного голосу від кожного члена комісії» — повідомила членкиня конкурсної комісії Наталія Кривда.

За її словами, головою комісії одноголосно обрана колишня заступниця міністра культури Ірина Подоляк. Всі шестеро кандидатів, які подали документи на конкурс, допущені до виборів.

8 вересня члени конкурсної комісії заслухають кожного кандидата на посаду директора: ті розкажуть про те, як бачать розвиток інституції у найближчі п’ять років. Також кожен кандидат відповість на запитання членів комісії, після чого буде голосування. Потім буде оголошено або переможця, або те, що конкурс не відбувся, як це сталося минулого разу, 6 липня.

Нагадаємо, під час голосування 6 липня найбільшу кількість голосів отримав Михайло Кулиняк, екс-міністр культури при Януковичі, зараз – директор Інституту сучасного мистецтва Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Однак він набрав недостатню кількість голосів для оголошення переможця і конкурс перенесли. В трудовому колективі «Мистецького» звинувачували Державне управління справами (керуючий орган закладу) у «відвертих маніпуляціях з процедурою».

Кулиняк після конкурсу назвав своїх конкурентів та колег з культурної індустрії «дамочкою», «козльонками» та «лузерами». Допис був зроблений у Фейсбуці і зараз недоступний.

Також на посаду директора «Мистецького арсеналу» претендують Ярослав Биструшкін, Ольга Босак, Алла Демура, Оксана Мельник, Олеся Островська-Люта.

Про вимоги до нового директора Мистецького ми писали тут.

Фото: Фейсбук