Після повернення будівлі комунальна громада має можливість розпоряджатись повернутим майном, відповідно до інтересів територіальної громади та забезпечити його ефективне використання.

Про це повідомили у КМДА.

Повернення будівлі до власності територіальної громади столиці ще у липні 2017 році ініціювала депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та інформаційної політики Вікторія Муха.

Вона звернулась до прокуратури міста Києва для проведення перевірки і  подала позов до суду про витребування будівлі кінотеатру в комунальну власність. За її словами, ще у 2000 році будівля кінотеатру була вилучена з переліку об’єктів, що підлягають приватизації.

«Нарешті ж після чотирирічної судової тяганини Святошинським районним судом скасовано незаконне відчуження з комунальної власності кінотеатру «Молодіжний». Після передачі кінотеатру до комунальної власності, ми матимемо можливість розпоряджатись повернутим майном, відповідно до інтересів територіальної громади та забезпечити його ефективне використання», – зазначила Вікторія Муха.

Вона додала, що прояви протизаконних дій і зазіхання на власність територіальної громади є неприпустимими, і міська влада зробить все можливе, щоб відновити справедливість та повернути громаді Києва її майно, відстоювати інтереси столичної громади та продовжить повернення до комунальної власності незаконно відчужених об’єктів.

«Дуже важливо, щоб мешканці віддалених районів Києва мали поблизу свої культурні осередки. У цьому контексті повернення в комунальну власність «Молодіжного» відкриває нові перспективи для Святошинського району міста», – коментує директорка Департаменту культури КМДА Яна Барінова.

Нагадаємо, нещодавно ми повідомляли, що суд повернув будівлю кінотеатру «Молодіжний» до комунальної власності. ЇЇ було побудовано у 1958 році. Приміщення належить до комунальної власності міста та перебуває на балансі комунального підприємства «Київкінофільм».

Але у 2014 році право власності будівлю було зареєстровано за фізичною особою на підставі сфальсифікованого свідоцтва про право власності. У подальшому будівлю перепродали. У 2017 році цю особу було встановлено та порушено кримінальну справу щодо незаконного заволодіння нею об’єктом комунальної власності.

Фото: Фейсбук