Окрім української співачки, в конкурсі взяла участь і журналістка, ведуча каналу "Перший незалежний" Діана Панченко.

Українська співачка Таїсія Повалій заспівала на відкритті міжнародного пісенного конкурсу “Слов’янський базар у Вітебську”.

Відео з виступу розміщено на YouTube-сторінці співачки.

У Білорусі Таїсія Повалій представляла Україну і заспівала пісню “Панно кохання”. А потім зізналася в любові Білорусі, назвавши її творчою батьківщиною.

“Я перша Гран-прі Слов’янського базару. Я щаслива, що десятиліття минули, а я так само хвилююся і це така ж феєрія в моїй душі сьогодні. Дякую, моя творча батьківщино. Дякую, Вітебськ, дякую, Білорусь. Люблю вас!”, – сказала в кінці виступу співачка.

Окрім Повалій, ведучою пісенного конкурсу стала українська журналістка, ведуча проросійського каналу “Перший Незалежний” Діана Панченко.

На своїй сторінці у Facebook вона написала, що вважає участь у фестивалі честю для себе.

“Мені надали честь відкривати фестиваль як ведучій разом із колегами з Росії та РБ. Упевнена, мистецтво і музика мають залишатися поза політикою. Знаю, деякі колеги й артисти відмовилися від поїздки. Хоча 30 років Україна брала участь у фестивалі, перемагала, сяяла. Так, політична ситуація змінилася. Але люди залишилися колишніми. Саме до них ми і їдемо. До людей. Я не живу в Білорусі і вважаю, що не маю права давати оцінку подіям у цій країні. Але я впевнена – загострення відносин не принесе користі ні нам, ні білорусам. І ще, незважаючи ні на що, на сцену вийдуть українські конкурсанти. І українські артисти. Майбутнє – за сміливими. До зустрічі в ефірі”, – написала Панченко.

До слова, Міжнародний музичний фестиваль “Слов’янський базар” проводять із 1992 року. 2021 року цей захід заплановано на період із 14-го до 19 липня. Його проводять під патронатом Олександра Лукашенка, який називає себе президентом Білорусі.

У зв’язку з протестами проти його режиму білоруси закликають зарубіжних артистів ігнорувати запрошення на білоруські фестивалі та інші заходи.

Раніше українські ведучі Андрій Доманський і Тимур Мірошниченко відмовилися вести цей захід. Також через політичну ситуацію в Білорусі багато українських зірок відмовилися їхати на конкурс. Серед таких артистів Ірина Білик, Тіна Кароль, Олег Винник та інші.

Фото: скріншот